FOTOGALERIE: Boleslav poslala Kladno na dno

Mladá Boleslav - Kouč Boleslavi Miloš Holaň se těší, až si prohlédne v pondělních novinách tabulku.

27.2.2011 1

Tipsport extraliga play-out: BK Mladá Boleslav - HC Vagnerplast KladnoFoto: Jan Pavlíček

BK Mladá Boleslav - HC Vagnerplast Kladno 4:2

Střídání stráží – i tak lze charakterizovat pohled na tabulku extraligového play–out po včerejším středočeském derby.

Mladoboleslavští porazili na svém ledě Kladno 4:2 a srovnali s ním krok. Navíc mají po včerejšku lepší skóre, což v průběžné tabulce znamená poskočení na třinácté místo.

„Ta změna vůbec nic neznamená. Pro Kladno může být spíše svazující fakt, že ztratilo třináctibodový náskok, který na nás mělo po našem posledním vzájemném zápase,“ řekl boleslavský obránce Jiří Marušák.

Ve stejném duchu hovořil i kladenský Jiří Drtina: „Tlak na nás je enormní. A je stejný ať už jsme třináctí nebo čtrnáctí.“

Kladno ztratilo podle jeho slov včerejší zápas už v první třetině. Tu také prohrálo 0:2. Obě branky Boleslav navíc vsítila v disciplíně, která jí letos rozhodně nezdobí – v přesilových hrách.

Kladno si zahrálo jednu pětiminutovou, to když Dudáš sestřelil na modré čáře Bělohlava a inkasoval trest ve hře. Ale branku nevsítilo. To na druhé straně, už ve druhé dvacetiminutovce, vypálil trochu na náhodu od modré Matějovský a Faltr se poroučel z branky.

Kladno zabralo a za pomocí klouzajícího Marušáka dostal společně s boleslavským bekem puk do branky Kalla. Pak přišla využitá přesilovka pět na tři a Kladno bylo na koni. Po dalším závaru před Schwarzem se dokonce zkoumalo video, ale rozhodčí po konzultaci rozpažil.

„Za stavu 3:2 se lámal chleba. Kdyby rozhodčí branku uznal, mohlo se všechno vyvíjet jinak,“ komentoval Jiří Drtina. Pět vteřin před koncem prostřední části hry byl totiž na brankovišti důrazný Divíšek, který vrátil Boleslavi klid.

Třetí třetina žádný větší vzruch nepřinesla. Domácí velmi koncentrovaně bránili svůj náskok, snaha Kladna vyzněla postupně do ztracena.

Skupina play–out hokejové extraligy pokračuje opět v pátek. Mladá Boleslav jede na led pražské Sparty, Kladno přivítá doma Kometu Brno.

Miloš Holaň (Mladá Boleslav): „Chtěl bych hráčům poděkovat za to, jak zápas zvládli nejen herně, ale hlavně psychicky, protože kdyby naše ztráta narostla na šest bodů, bylo by to horší. Byla tu vynikající atmosféra díky vynikajícím fanouškům, my měli luxusní náskok 3:0, který jsme mohli ještě promrhat, ale myslím, že klíčový moment kromě těch tří gólů byl gól pět vteřin před koncem druhé třetiny na 4:2, to utkání rozhodl. Ve třetí třetině jsme hráli výborně do obrany, k ničemu jsme soupeře nepustili. Ráno jsme měli takové přání – vždy proti nám chytal Martin Falter, i když to teď bude znít trochu velikánsky, přáli jsme si ho vyhnat z branky a zamotat tak soupeři s ohledem na gólmany hlavu. Ještě je však spoustu zápasů před námi, nemůžeme létat v oblacích, bude to boj do posledního kola.“

Jiří Kopecký (Kladno): „Myslím, že utkání rozhodla první třetina a naše dvě oslabení, která jsme neuhráli. Domácí se dostali do dvoubrankového vedení a do pohody. Při jejich třetí brance už to s námi vypadalo takřka na ručník, ale dvěma slepenými góly jsme se dostali do zápasu. V tu chvíli to vypadalo celkem nadějně, ale po hrubé chybě pět vteřin před koncem druhé třetiny soupeř opět odskočil, ve třetí třetině už si to vítězství pohlídal a my se k nějakému většímu tlaku nedostali. Bylo to spíš o nastřelování puků a o náhodě než o nějakém našem tlaku, soupeř tu třetinu v pohodě zvládl a vyhrál 4:2.“
Branky a nahrávky: 7. Tvrdík (Pabiška), 15. Boháč (Mikuš), 23. Matějovský (Štefanka, Lehikoinen), 40. Divíšek (Boháč) – 30. Kalla, 33. J. Drtina (Bicek).

Rozhodčí:
Hrubý, Souček – Prchal, Kis. Vyloučení: 4:5, navíc Dudáš (MB) trest ve hře. Využití: 2:1. Diváci: 3450.

Boleslav: Schwarz – Hay, Mikuš, Marušák, Dudáš (21. Lehikoinen), Macháček, Benda – Nouza, Divíšek, Boháč – D. Vrbata, Plodek, Demel – Bahenský, Štefanka, Matějovský – Gajovský, Tvrdík, Pabiška – Loskot. Trenéři: Holaň a Hiadlovský.

Kladno:
Falter (23. Cikánek) – J. Nedvěd, J. Drtina, Kameš, Mrázek, L. Procházka, Piskáček, Šmach – Bicek, Patera, Kuchler – Látal, Kalla, Bílek – Valský, Hašek, Bělohlav – Smoleňák, Stieler, Eberle. Trenéři: Tatíček a Kopecký.

27.2.2011 VSTUP DO DISKUSE 1
Žáci 1.třídy Masarykovy ZŠ a MŠ Brodce, třídní učitelka Zuzana Fenclová

Představujeme prvňáčky ze ZŠ Brodce a ZŠ Bezno

Soukromá střední škola Maja uspořádala v rámci akce Mléko do škol svůj projektový den.
16

OBRAZEM: Maja měla Mléko ve škole

OBRAZEM: Děti se učily první pomoc, pak si prošly nemocnici

Mladá Boleslav - V rámci světového dne úrazu dorazily do Klaudiánovy nemocnice v Mladé Boleslavi i dvě třídy dětí ze Základní školy Kosmonosy. Pro ty si Český červený kříž připravil zajímavou ukázku poskytování první pomoci. Děti si tak mohly vyzkoušet, jaké to je volat zraněnému člověku záchrannou službu, jak poskytnou první pomoc i to, jak se používá automatizovaný externí defibrilátor. Zřejmě největší atrakcí bylo pro děti malování zranění přímo na tělo. Následně si školáci v rámci jedinečné exkurze prošli i část nemocnice. Zavítali například na chirurgické oddělení, k nemocničním dobrovolníkům, nebo na dětské oddělení.

Ve středu v Deníku: prvňáčci ze ZŠ Brodce a ZŠ Bezno

Už ve středu pokračuje ojedinělý seriál Deníku, v němž se představí všechny děti, které letos nastoupily poprvé do školy. Prohlédněte si jejich rozzářené tváře plné očekávání nových vzrušujících zážitků. Ve středu 18. října pokračujeme fotkami usměvavých dětí ze ZŠ a MŠ Václava Vaňka Bezno a Masarykovy ZŠ a MŠ Brodce.

Cena povinného ručení plíživě stoupá. Pojišťovny na něm tratí

Povinné ručení by mělo podražit. Důvod je prostý, už delší dobu nevydělává a pojišťovny na něm navíc tratí. Kdo zdražení pocítí nejvíce a kdy k němu vlastně dojde, vysvětluje Zbyněk Kuběj, analytik neživotního pojištění Partners.