BK Mladá Boleslav - HC Geus Okna Kladno 1:2

Boleslav hostila na domácím ledě Kladno a v případě výhry mu mohla přepustit poslední místo v tabulce skupiny play-out.

Úvodní tlak patřil Mladé Boleslavi, ale hosté jej dokázali přestát bez újmy. Naopak, byli to oni, kdo se mohl radovat z první branky. V deváté minutě využil první kladenskou šanci zápasu Pavel Patera, jenž dokázal využít nepřesné rozehrávky Macha, najel si mezi kruhy a střelou zápěstím otevřel skóre.

Pokud Boleslavští o přestávce v kabině spřádali plány, jak na kladenskou obranu, tak pro ně musel být úvod druhé třetiny šokem. Po čtyřiceti vteřinách hry zavezl kotouč do jejich obranného pásma Bílek, předložil ho Mrázkovi, jehož střelu vyrazil Schwarz pouze na hůl nekrytého Pally, který zvýšil na 2:0 pro hosty.

Boleslav se postupem času z tohoto šoku oklepala a tlačila se do Cikánkova brankoviště především v přesilovkách, ale kladenský gólman odolával. Ve 29. minutě se sice dokonce po závaru před brankou prohlíželo video, ale po krátké konzultaci sudí Hodek rozpažil. Boleslav se tak dál snažila o vstřelení branky v další přesilovce. Při vyloučení Rameše se před Cikánka neúspěšně tlačil Sup, a pak dokonce zvonila horní tyčka po pokusu Boháče.

Ze třetí třetiny se mohly klidně hrát jenom poslední tři minuty. Do té doby se Kladno soustředilo na bránění dvoubrankového vedení, boleslavský tlak se postupem času měnil spíše v křeč. Boleslav sice přitvrdila, ale větší šance nepřicházely. Až v 58. minutě se domácí konečně dočkali. Od modré napřáhl boleslavský střelec posledních dní Josef Jindra a ještě zápas zdramatizoval. Následná hra bez brankáře ale domácím úspěch nepřinesla a ti tak zůstali přikováni na posledním místě tabulky play-out.

Petr Kasík, asistent Kladno: Musím poděkovat hráčům za přístup k utkání. Podali jsme dnes sice dobrý výkon a zaslouženě vyhráli, ale stále to není nějaký důvd ke slavení. Zbývá ještě sedm kol play-out a víme, že to bude ještě dlouhé. Musíme dál bojovat.

Jiří Šejba, asistent Mladá Boleslav:
Nechyběla nám snaha ani úsilí, ale připadá mi, že už hrajeme v jakési křeči. V obraně naše hra není špatná, ale tlačí nás bota v zakončení. Přitom si během zápasu vypracujeme dost šancí, ale prostě nedáváme góly. Navíc soupeři hrají na našem ledě ještě více zezadu a to nám činí obrovské problémy.
Branky a nahrávky: 58. Jindra (Žabka) – 9. Patera, 21. Kalla (Mrázek, Bílek)

Rozhodčí: Hodek, Hrubý – Bejček, Lhotský. Vyloučení: 6:8. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 2230.

Boleslav: Schwarz – Duben, Frolo, Žabka, Jindra, Lehikoinen, Kasík, Šterbák – Bahenský, Sýkora, Handlovský – Pabiška, Král, Sup – Fabuš, Macho, Boháč – Nouza, Vrbata, Gajovský. Trenér: Tlačil.

Kladno: Cikánek – Kameš, Kaberle, Toman, Mrázek, Trončinský, Šmach, Mudroch, Dlouhý – Eberle, Patera, Diviš – Valský, Kalla, Bílek – Bělohlav, Stieler, Kuchler – Frolík, Gengel, M. Procházka. Trenér: Vejvoda.