BK Mladá Boleslav - HC Geus Okna Kladno 5:0

Mladá Boleslav přivítala ve středočeském derby Kladno a doslova jej před natěšeným domácím publikem deklasovala.

První třetina začala velmi svižně. Po osmi vteřinách hry se řítil sám na Schwarze Martin Procházka, ale zastavil jej hvizd čárového rozhodčího. Celá první desetiminutovka se pak odehrála v nestejném počtu hráčů na ledě. Paradoxně se do šancí ale dostávaly bránící týmy. Při domácí přesilovce uháněl na Schwarze Tomajko s Bělohlavem, ale prvně jmenovaný nedokázal procpat puk na svého parťáka. Horko bylo domácím při bezmála dvouminutovém oslabení třech proti pěti. V závěru tohoto oslabení se utrhnl Richard Král a málem překonal Kopřivu.

Co se nepovedlo Královi, zvládl ve dvanácté minutě, kdy se hrálo po dlouhé době v pěti hráčích na obou stranách, Lukáš Pabiška, jenž dostal do branky odražený kotouč po střele Gajovského. Ve zbytku úvodní části hry byla Mladá Boleslav lepším týmem, ale další branku nepřidala.

Na tu si museli diváci počkat do 28. minuty. Ke kotouči se dostal u mantinelu Valdemar Jiruš a jeho střela zápěstím skončila přesně v rohu Kopřivovy branky. Hosté ve druhé třetině jakoby na ledě nebyli a domácí publikum a hráči se bavili hokejem. „Druhá třetina byla hrozná,“ glosoval krátce hostující obránce Petr Mudroch. Hosté zabrali až v závěru třetiny, ale žádnou výraznou šanci si vypracovat nedokázali. Naopak čtyři vteřiny před jejím koncem byl před Kopřivou hodně důrazný Nouza. Následovala ještě konzultace s videorozhodčím, po níž hlavní branku uznal. „O výsledku rozhodla druhá třetina, kdy měli domácí drtivý tlak a vstřelili dvě branky,“ hodnotil po zápase kouč Kladna Zdeněk Müller.

Kladno se mohlo vrátit do zápasu v úvodu třetí dvacetiminutovky, ale Paterovi zneškodnil největší šanci hostů famózním rozklekem Schwarz, jenž se na udržení premiérové nuly v sezoně ve zbytku zápasu už příliš nenadřel. „Není to samozřejmě jenom moje zásluha. Celý tým brání na začátku sezony velmi dobře a zodpovědně,“ řekl po zápase spokojený Marek Schwarz.

Odpovědí na šanci Kladenských byla v zápětí branka Zdeňka Bahenského na 4:0. Domácí si zbytek zápasu užívali, a když se obranou v 55. minutě proháčkoval Král a předložil před okrytou branku gólovou nabídku Supovi, pustil domácí hlasatel hostům na cestu song Pepy Melena Né, pětku né. „Poté, co se nám podařilo využít šance, jsme zodpovědnou hrou dotáhli zápas ke zdárnému konci," uzavřel domácí kouč Čermák.

Zdeněk Müller, trenér Kladna: Viděli jsme zaslouženou výhru domácích. O výsledku rozhodla druhá třetina, kdy měli domácí drtivý tlak a vstřelili dvě branky. Ve třetí části hry jsme stáhli hru na tři pětky, ale domácí si zápas už pohlídali. U nás je obrovský rozdíl ve hře doma a venku. Zatímco doma jsme schopni se měřit s kýmkoliv, tak venku jsme úplně mimo.

Vladimír Čermák, trenér Mladé Boleslavi: Věděli jsme, že Kladno je nebezpečné hlavně v přesilovkách, a proto jsem rád, že jsme přestáli přesilovku pět na tři v úvodu zápasu. Poté se nám podařilo využít šance a zodpovědnou hrou jsme dotáhli zápas ke zdárnému konci.
Branky a nahrávky: 12. Pabiška (Gajovský), 28. Jiruš (Macho), 40. Nouza (Sýkora, Boháč), 44. Bahenský (Handlovský), 55. Sup (Král, Pabiška).

Rozhodčí: Hodek, Turčan – Bádal, Pouzar. Vyloučení: 4:9. Využití: 0:0. Diváci: 3620. Třetiny: 1:0, 2:0, 2:0.

Ml. Boleslav: Schwarz – Frolo, Jiruš, Žabka, Kasík, Štěrbák, Duben, Čížek – Bahenský, Vrbata, Handlovský – Pabiška, Král, Sup – Nouza, Sýkora, Boháč – Fabuš, Gajovský, Macho. Trenér: Čermák.

Kladno: Kopřiva – Kaberle, Mudroch, Šmach, Majeský, Dlouhý, Kameš – Bílek, Patera, Procházka – Bělohlav, Čurilla, Tomajko – Diviš, Kalla, Frolík – Eberle, Stieler, Kuchler. Trenér: Müller.