Vedení hokejistů BK Mladá Boleslav si v posledních dnech neodpočine.

V běhu je řešení kauzy s odpočtem bodů, Boleslav se odvolala proti verdiktu ředitele APK Stanislava Šulce, nyní čeká na rozhodnutí odvolací komise.

Nyní je tu možná ještě závažnější kauza! V průběhu neděle se objevily informace, podle nichž měl klub BK Mladá Boleslav údajně falšovat prohlášení, které je vydáno ve smyslu Licenčního řádu pro účast v Tipsport extralize ledního hokeje, a to v tom smyslu, že v tomto prohlášení uvádí, že nemá žádné závazky vůči hráčům a subjektům v hokejovém hnutí.

Vedení klubu se proti těmto informacím okamžitě ohradilo. „BK se proti takovým informacím důrazně ohrazuje. Údaje uvedené v čestném prohlášení, které BK Mladá Boleslav předložila Asociaci profesionálních klubů v rámci licenčního řízení, byly pravdivé,“ uvedl generální ředitel Cyril Suk pro klubový web.

Nicméně na 13. prosince je svolaná valná hromada APK, která by měla o osudu boleslavského klubu rozhodnout. „Na ní doložíme zástupcům klubů, že jsme měli vše v pořádku,“ řekl Cyril Suk.

KAUZA Č. 1

Při kontrole registrací se zjistilo, že Mladá Boleslav, Plzeň a Kladno, nesplnily všechny podmínky přestupního řádu.
Ředitel soutěže Stanislav Šulc rozhodl o odečtu bodů ze zápasů, v nichž hráči nastoupili. Mladé Boleslavi bylo odečteno 22 bodů, díky čemuž se ocitla na posledním místě.
Bruslařský klub se odvolal. Jeho odvolání nyní zkoumá odvolací komise APK.

Ovšem ve zprávě APK je uvedeno něco jiného. Podle ní kontrola v Mladé Boleslavi odhalila šest prohřešků respektive závazků, které klub v Situační zprávě, kterou podepsal předseda představenstva klubu Jan Plachý a generální manažer Cyril Suk, neuvedl. Čtyři z nich už Středočeši uhradili, dva ještě ne. Dluhy mají stále vůči prvoligové Jihlavě a brankáři Janu Cháberovi.

Šulce překvapilo, proč Boleslav nepředložila potřebné dokumenty při kontrole. „Když mají na všechno doklady, proč je nepředložili osobě, která u nich dělala kontrolu? Oni sami předložili doklady, ze kterých vyplývá, že mají závazky, které byly uhrazeny poté, nebo nebyly uhrazeny dosud,“ řekl Šulc.
Středočechům sice hrozí v nejhorším případě i vyloučení z extraligy, pravděpodobnější je ale pokuta.
To potvrdil i ředitel APK Stanislav Šulc: „Vyloučení je až krajní řešení, které ale Licenční řád umožňuje. Bude záležet na tom, zda to zástupce některého z klubů navrhne.“

KAUZA Č. 2

Podle informací ze zprávy APK o kontrole dokumentů, prý BK Mladá Boleslav předložila nepravdivé informace v Situační zprávě o uhrazení závazků vůči dalším subjektům.

Mimořádná valná hromada se uskuteční v pondělí 13. prosince ve Velké Bíteši. „Nebyl prostor, zda ji představenstvo chce, nebo nechce svolat. Podle Licenčního řádu má za povinnost ji svolat,“ poukázal Šulc na fakt, že valnou hromadu nesvolal on, ale představenstvo APK LH.

„Valná hromada o kontrolách rozhodla už 8. září na návrh jednoho klubu,“ uvedl Šulc s tím, že kontrola nemá souvislost s kauzou chybných registrací.

HRÁČI PRÝ KAUZY NEŘEŠÍ, ALE…

„Na probíhající kauzy nehledíme. Soustředíme se jenom na hokej!“ zní jednohlasně z hráčské kabiny. Ale posledních šest zápasů prohráli. Co na probíhající kauzy říká útočník David Vrbata?

Věděli jste o nové kauze už před zápasem s Brnem?
Nějaké náznaky kabinou proběhly. To jsou ale věci, které hráči stejně nevyřeší. Dál bych se k tomu nerad vyjadřoval, mám na to svůj názor, proč se tohle děje.

Takže se soustředíte jenom na hokej?
Co jiného nám zbývá. Jsme tu od toho, abychom hráli. Pro nás je důležitých těch šedesát minut na ledě. Nemůžeme se trápit tím, zda nám seberou body, zimák, nebo nám zítra přijdou vzít brusle.

Je to ale možné soustředit se jenom na hokej?

Nemůžeme pořád brečet! Podívejte se na Plzeň. Té taky sebrali body a jak parádně hraje. Musíme se soustředit sami na sebe. Pokud jednoho dne přijdeme na zimák, a on tu nebude, tak s tím my nic neuděláme.

Bavíte se o tom se spoluhráči?
Víme o tom samozřejmě. Ale neřešíme to v kabině. V zápase při přesilovce myslíme na to, jak dát gól a ne jestli nám vezmou dvacet bodů.

Jak podle vás obě kauzy dopadnout?
Jak jsem řekl, mám na to svůj názor, ale nejsem asi oprávněný to hodnotit.

Proti Kladnu a Brnu jste ale nehráli špatně.
Asi jsme se vystříleli proti Varům a Liberci a teď to zase lepíme jako dřív. Musíme makat dál! Může se totiž stát všechno a třeba nám těch 22 bodů nakonec ještě vrátí a všechno bude jinak.