Ml. Boleslav – Kladno 1:2

Boleslavi nejsou extraligové body souzeny! Další smolná prohra přišla v zápase s Kladnem.

Utkání začalo pro Boleslav nadějnou přesilovkou pěti proti třem, ale využít se jí nepodařilo. Využívání přesilovek je velkou boleslavskou bolístkou.

Po šesti minutách připravil domácím varování Hájek, když minul odkrytou Cháberovu branku. O minutu později se však již mohl radovat Martin Procházka po přihrávce svého vrchního nahravače Pavla Patery.

Ve zbytku první třetiny se více vylučovalo než hrálo, a tak za zmínku stojí pouze Tomasova střela, kterou lapil Kopřiva.

Po třech minutách druhé třetiny předvedl zázračný zákrok proti střele Barinky téměř do prázdné branky.

Mladá Boleslav byla v průběhu prostřední části hry lepším celkem, ale v zakončení narážela na skvělého Kopřivu.

Téměř čtyři tisícovky diváků v Metrostav aréně se ale dočkalo deset minut před koncem. Kladenský golman si vybral slabou chvilku, když mu proklouzl za záda Boháčem nahozený puk téměr od červené čáry. Na jeho obranu je však nutno říci, že kotouč nepříjemně poskočil.

Hosté po domácím vyrovnání zvýšili aktvitu a odměnou jim byla vítězná branka Radka Bělohlava. Domácím nepomohla ani více jak dvě minuty dlouhá power–play.

Jiří Šejba, trenér Boleslavi: „Vstoupili jsme do utkání příliš profesorsky a teprve po obdržené brance se náš výkon podstatně zlepšil. Nedokážeme však řešit brankové příležitosti, což se opakuje, a tak místo pěti nebo osmi bodů máme na svém kontě nulu. Jako nováček nemáme co ztratit, ale zárověň se dopouštíme i nováčkovských chyb­.“

Zdeněk Müller, trenér Kladna: „V Mladé Boleslavi jsme vyhráli trochu se štěstím. Dvě třetiny jsme byli pod tlakem a rozhodující bylo, že jsme přestáli čtyřikrát dvojnásobné oslabení. Domácí byli velice nepříjemným soupeřem i v porovnání s našimi předchozími protivníky.“

Branky a nahrávky: 50. Boháč (Bauer) – 8. Procházka (Patera), 54. Bělohlav (Patera, Diviš) Rozhodčí: Šír – Gebauer, Lederer. Vyloučení: 6:7 (navíc Tenkrát 5 do konce) Využití: 0:0. Diváci: 3984. Třetiny: 0:1, 0:0, 1:1.

Boleslav: Chábera – Bauer, Jindra, Holub, Kočí, Brňák, Mocek, Marušák, Posmyk – Štrba, Eiselt, Handlovský – Kubeš, Benda, Tomas – Barinka, Čech, Boháč – Sýkora, Nouza, Pšurný. Tre-nér: Jiří Šejba.

Kladno: Kopřiva – Nádašdi, Hájek, Pavlas, Růžička, Skrbek, Hořava, Šmach – Diviš, Patera, Procházka – Čurilla, Frolík, Tomajko – Tenkrát, Kalla, Bělohlav – Rudovský, Steiler, Kuchler – Eberle. Trenér: Zdeněk Müller.