Gró práce hokejisty je na ledě. Než se však boleslavští hokejisté dostanou na led, čekají je ještě litry potu při takzvané suché letní přípravě.

Právě tu včera zahájili hráči posledního celku loňského ročníku nejvyšší české hokejové soutěže. Trochu atypicky na Městském stadionu. Respektive na hřišti s umělou trávou.

Kromě běhání byla na pořadu úvodního tréninku také bohulibější aktivita – a sice fotbálek. Možná jako reminiscence na dva góly Daniela Boháče v baráži proti Ústí.

Škoda, že se na trénink hokejistů nepřišel podívat fotbalový prezident Josef Dufek. Kdyby viděl umění některých hokejistů s balónem možná by poslal na zimák šek za přestup některého z bruslařů.

„Ty vole, ses uvolnil jak Cristiano Ronaldu,“ reagoval na krásný průnik brankáře Romana Willa zakončený střelou do břevna jeho protihráč Zdeněk Bahenský.

Ani Josef Jindra by se ve světě kulatého nesmyslu neztratil. Kvůli ještě bolavému operovanému kolenu se postavil do branky a jeho protihráči nemohli dlouho najít recept na jeho překonání. Jako první se to povedlo dvojici Hyka – Pabiška při úniku dva na nikoho.

Specialita hokejistyckého fotbálku? Žádné auty. Jediným omezením byl drátěný plot suplující mantinely. Takže se samozřejmě hrálo i za brankami.

Všechno bedlivě sledovali také trenéři. Ti shodili ve slunečném dopoledni trička a využili trénink k opalování. „No tak to je hezký. Vy si počkáte až si sundám triko a začnete mě fotit,“ zlobil se na oko na fotografa kouč Jeřábek.

VRBATA: PĚT TÝDNŮ JSEM ODPOČÍVAL
Loni byl jednou z hlavních opor Bruslařského klubu. Boleslavák David Vrbata věří, že tomu bude tak i letos.

Byl čas v přestávce odpočinout si a zapomenout na loňskou sezonu?
Ta přestávka byla za poslední roky nejdelší. Pět týdnů je dostatečná doba na zregenerování fyzických a psychických sil.

Jaký to je pocit na začátku přípravy?
Je to prostě takový koloběh hokejového života. Není mi už dvacet, abych z ní měl nějaké obavy. Musíme jí prostě zvládnout a dobře se připravit na sezonu.

Trénoval jste už ve volnu?
Loni jsme měli jenom tři týdny volno, takže teď jsem vyloženě pět týdnů odpočíval. Párkrát jsem si šel zahrát golf.

Myšlenky už tedy směřují k nové sezoně?
Já jsem na hokej myslel vlastně pořád. Byl jsem celých pět týdnů v Boleslavi, nikam jsem nejel, takže člověk potkává známé a fanoušky, takže se o hokeji baví pořád.

A všichni věří, že to bude mimo baráž.
Samozřejmě! Kvůli fanouškům doufám, že se na sezonu dobře připravíme a zvládneme ji.