V minulé sezoně jednatřicetiletý útočník Tomáš Divíšek pomáhal zachraňovat Brno.

Po ročním působení v jihomoravské metropoli zamířil před sezonou do Mladé Boleslavi. Herně v posledním týmu extraligové tabulky Divíšek ožil, v kanadském bodování je momentálně s 25 body za 13 branek a 12 asistencí suverénně nejproduktivnějším boleslavským hokejistou. Na návrat do haly Rondo se Divíšek vyloženě těšil.

„Dnešní zápas jsem si užíval. V Brně jsou výborní fanoušci, hala byla opět vyprodaná, kulisa perfektní. A my máme tři body. Co více bych si mohl přát?“ pochvaloval si po utkání Divíšek, jenž opomenul dodat, že si v Rondu vylepšil jedním gólem svou dosavadní bilanci.

Mladá Boleslav přečkala v úvodu tlak Komety, která promarnila minimálně čtyři vyložené brankové příležitosti. „Báli jsme se, abychom nedostali na začátku nějaké góly a soupeř se dostal do pohody,“ přiznal Divíšek.

Ovšem od okamžiku, kdy Nikola Gajovský v 16. minutě proměnil trestní střílení, Boleslav svého soupeře zcela vymazala. „Zaměřili jsme se na obranu středního pásma. K tomu výborně zachytal Schwarz. Kometa měla v začátku velký tlak. Od chvíle, kdy jsme dali gól, jsme soupeře k ničemu vážnějšímu nepustili. Přijeli jsme se stylem, aby neměl soupeř moc šancí. To se nám povedlo a od druhé třetiny jsme už výsledek kontrolovali,“ dodal Divíšek.

Po bodovém odpočtu beznadějně poslední Mladá Boleslav rozhodně nesložila zbraně. „Nyní je nám jedno, proti komu hrajeme. Musíme sbírat body,“ tvrdí Divíšek, který se vzápětí pozastavil nad proměnami týmu. „Nechápu je. Neudržíme si formu. Dnes jsem viděl zcela jiný tým, než v pátečním utkání doma s Kladnem. Doufám, že jsme konečně našli náš herní styl a budeme v něm v dalších zápasech pokračovat,“ nastínil Divíšek své přání do závěru sezony.

Sedm minut před koncem Kometa po brance Radka Procházky snížila na rozdíl jediné branky. Divíšek ale o výsledek obavu neměl. „Takové situace jsme už zažili tolikrát, že se jich nebojíme. Po naší chybě se Procházka dostal náhodou do brejku. Věřil jsem, že výsledek udržíme,“ pochvaloval si Divíšek.

Má pochopení i pro nelichotivou krizovou výsledkovou sérii svých bývalých spoluhráčů z Brna.

„Známe podobnou situaci z Boleslavi. Když to nejde, tak to nejde. Chápu proto i reakci Petra Hubáčka v závěru zápasu, kdy dostal desetiminutový trest. Nedávno byla Kometa druhá. Nyní bojuje zoufale o play off. To se podepisuje na psychice hráčů,“ vžil se Tomáš Divíšek do psychiky soupeře.

JAROSLAV BÍLEK, ČTK