Úterní dopoledne patřilo dětem z dětských domovů Na Celně a Horního Krnska.

Společně s hokejisty BK Mladá Boleslav vyrazily asi dvě stovky dětí do kina. Boleslavský hokejový klub totiž pro ně ve spolupráci s multikinem Cinestar a společností Dragon Internet mikulášské dopoledne.

Hokejisté BK Marek Schwarz, Tomáš Nouza, Dan Boháč a kapitán Richard Král byli v permanenci. Podepsané plakáty totiž měly u dětí velký úspěch.

„Chtěli bychom v tomto projektu pokračovat i v dalších letech. Rádi pomáháme dětem z našeho regionu,“ uvedl generální manažer klubu Cyril Suk, který na akci nemohl chybět.

Po autogramiádě se děti přesunuly do sálu, kde byl na programu dětský film Zataženo, občas trakaře. V sále nechyběl ani Daniel Boháč s dcerou.

„Myslím, že jde o dobrou věc. Je to i pro nás zpestření,“ přiznal Boháč a zavzpomínal na dobu, kdy byl sám malý. „Podobné akce se dělaly i v Opavě, kde jsem žil. Vždycky jsem byl šťastný, když jsem dostal podpis hokejisty na plakát nebo fotku.“

To největší překvapení však čekalo na děti na samý závěr programu. Do sálu totiž vtrhli čert s Mikulášem a obdarovali přítomné dárky a sladkostmi.

„Byla jsem zvědavá, jestli jsou hokejisti pěkní, a to se potvrdilo,“ neskrývala nadšení Vendula Horváthová.