BK Mladá Boleslav - HC Mountfield 3:2

V úvodní dvacetiminutovce branka nepadla. Ani jeden z týmů evidentně nechtěl inkasovat jako první. Největší šanci měl boleslavský kapitán Tomáš Divíšek, který jel dokonce trestné střílení, ale Kováře nepřekonal. Budějovičtí měli své šance hlavně z úvodního tlaku a ve dvou přesilových hrách, ale také Schwarz odolával.

Ani druhá třetina branku nepřinesla. Boleslav tentokrát pohrdla dvouminutovou přesilovkou pěti proti třem. Blíže gólu byli ale Českobudějovičtí. Také při početní výhodě - René Vydarený poslal na branku vydařenou střelu, která se od tyčky odrazila od brankáře Schwarze. Naštěstí pro domácí ale puk doklouzal jenom těsně vedle levé tyčky.

Gólové embargo prolomil až ve 41. Nikola Gajovský, který využil centru Daniela Boháče. Za devět sekund (!) se ale konal opakovaný záznam. Bohužel ale na druhé straně – po křídle ujel Martynek a Boleslavák v budějovických službách Václav Pletka napodobil Gajovského.

Pak utkání předčasně skončilo vyloučením do konce utkání pro Matějovského, jenž fauloval u hrazení Červeného. V pětiminutovém oslabení ujel Tomáš Nouza, a kdyby byl na stadionu komentátor České televize Robert Záruba, řekl by: „Roztáhni mi nohy a já ti ho tam pošlu, jak se sluší a patří!“ Ovšem Budějovice přeci jenom využili. Na trestnou si přisedl ještě Hay a František Ptáček se od modré nemýlil.

To, co hokejisté divákům prvních čtyřicet minut odepírali, jim ve třetí třetině bohatě vynahradili. Ve 47. minutě totiž za modrou vystřelil spíše z nouze Bahenský a vrátil vedení potřetí na stranu domácích.

V poslední minutě Boleslav aktivní hrou nedovolila hostům odvolat brankáře. Naopak Kovář musel krýt akce Loskota a Pabišky.

Boleslav tak doma za tři body vyhrála po více jak dvou měsících! Naposledy se jí to povedlo 17. listopadu výhrou 9:5 nad Karlovými Vary.

Branky a nahrávky: 41. Gajovský (Boháč), 43. Nouza, 47. Bahenský (Plodek) – 41. Pletka (Martynek, Kašpařík), 46. Ptáček (Vydarený, Květoň)

Rozhodčí: Pešina, Souček – Kis, Prchal. Vyloučení: 6:7 navíc Matějovský 5+DKU, Nouza 10 OT (oba MB). Využití: 0:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 3160.