BK Mladá Boleslav - HC Mountfield 2:1 SN

V loňské sezoně byly souboje těchto týmů souboji ze samého chvostu tabulky. Letos to byl boj o čelo extraligy. Mladá Boleslav přivítala na domácím ledě budějovický Mountfield a brala dva body po výhře v nájezdech.

Boleslavi chyběli v zápase z nejrůznějších důvodu Macho, Bahenský, Jiruš a Jindra, a tak domácí získali na střídavý start z prvoligového Ústí obránce Němečka a forvardy Šagáta s Pajičem.

Boleslav do první třetiny vlétla jako uragán a dvě minuty nepůjčila Jihočechům kotouč. Pak jim ale nabídla dvě početní výhody a díky těm se hosté dostali do hry. Nicméně v první třetiny zvítězily obrany nad útokem a diváci se branky nedočkali, přestože šance domácího kapitána Krála z druhé minuty po gólu doslova volala. „Zápas jsme nezačali, tak jak jsme chtěli, v úvodu jsme se dostali pod tlak, ale podržel nás Roman Turek,“ hodnotil po zápase hostující trenér Jan Tlačil.

Na branku si museli diváci počkat do 36. minuty. To ztratil ve středním pásmu kotouč Ferebauer, Vak vypálil bombu na Schwarze, kterému puk propadl pod rukou a volně ležící jej do sítě dostal Milan Gulaš. Domácí se spíše věnovali diskuzím s rozhodčími než hře, ale dokázali si vytvořit i šance. Tu největší zahodil těsně před koncem druhé dvacetiminutovky Tomáš Nouza, jehož střelu z bezprostřední blízkosti vytáhl Turek nad.

Boleslavská touha po vyrovnání začala gradovat deset minut před koncem. Nejdříve si vyměnil chytře puk Sup s Králem, ale Turek byl pozorný. Pak ale zachytil na modré čáře kotouč Šterbák, hostujícího obránce dostal pod tlak Nouza, puk se dostal k Boháčovi, ten našel volného Sýkoru a ten vymetl Turkovi pavučiny z rohu klece. „Dnes to byl hodně těžký zápas, který nás stal hodně sil. Jsme moc rádi, že se nám podařilo vyrovnat, protože prohrát jsme si rozhodně nezasloužili,“ řekl autor vyrovnávacího gólu Tomáš Sýkora.

Boleslavští si tak vynutili prodloužení, v němž ale ani jeden celek nechtěl udělat chybu, a tak se šlo na trestná střílení. Vzhledem k pozdnímu začátku zápasu, vinou televizní přenosu, se tak dělo něco málo před půl jedenáctou.

Hned v první serii uspěli Sýkora a Poživil. Z dalších už se trefil pouze Peter Fabuš a rozhodl o dvou bodech pro domácí. „Nájezdy jsou parádní adrenalin. Já si na ně hodně věřím, protože se nemůže stát nic horšího, než že nedáte,“ prozradil autor vítězné branky.

Jan Tlačil, trenér Českých Budějovic: Zápas jsme nezačali, tak jak jsme chtěli, v úvodu jsme se dostali pod tlak, ale podržel nás Roman Turek. Pak jsme dokázali zlepšit pohyb a hru, ale stále to nebylo podle mých představ. Ve třetí třetině jsme nechali soupeře vyrovnat po naší hrubé chybě a v dovednostní soutěži jsme pak prohráli.

Vladimír Čermák, trenér Mladé Boleslavi: Vědeli jsme z přípravy, že nás dnes čeká velmi silný soupeř. Hráli jsme ze zajištěné obrany a v první třetině se nám dařili přechody do útoku. Soupeř ve druhé třetině zesílil tlak a dostal se do vedení. V závěru jsme stáhli hru na tři pětky a podařilo se nám vyrovnat.
Branky a nahrávky: 51. Sýkora (Boháč), RN: Fabuš – 36. Gulaš (Vak, Mertl)

Rozhodčí: Polák, Pešina – Gebaurer, Lederer. Vyloučení: 7:5 navíc Žabka (MB) 10 minut OT. Využití: 0:0. Diváci: 3540. Třetiny: 0:0, 0:1, 1:0 - 0:0, 1:0.

Boleslav: Schwarz – Frolo, Němeček, Žabka, Kasík, Šterbák, Duben, Čížek – Pabiška, Král, Sup – Nouza, Sýkora, Boháč – Fabuš, Gajovský, Vrbata – Šagát, Pajič, Handlovský – Ferebauer. Trenér: Čermák.

Mountfield: Turek – Vydarený, Poživil, Gřegořek, Ptáček, Melichar, Snopek, Macháček – Melichárek, Mertl, Kůrka – Hřebejk, Vak, Gulaš – Veselý, Huml, Hudec – Sailer, Šimánek, Kotrla – Květoň. Trenér: Tlačil.