BK Mladá Boleslav – HC Kometa Brno 3:2

Boleslavští hokejisté mají po víkendu dvě jistoty – zahrají si baráž a bude to proti Ústeckým Lvům.

Lvi překvapivě zdemolovali ambiciózní Chomutov ve finále první ligy 4:0 na zápasy a potřetí ve čtyřech letech se postaví v baráži Boleslavským.

Ti už spíše jenom z povinnosti dohrávají skupinu play–out a včerejší zápas proti brněnské Kometě toho byl jasným důkazem.

Utkání navštívil i reprezentační hokejový tým Turecka, jenž je v současné době na soustředění v Nymburce. S nadsázkou lze říci, že příchodem Turků se zvýšila divácká návštěva na dvojnásobek.

Zápas o nic sledovalo něco přes tisíc diváků. Osiřelé nebyly pouze ochozy, ale také střídačka hostů, kteří k zápasu přijeli pouze s patnácti hráči do pole a dvěma brankáři.

Do branky se postavil Jiří Trvaj a prvních dvacet minut se nudil. Ne nepodobně na tom byl jeho kolega v protějším brankovišti Michael Valent, který nahradil odpočívajícího Schwarze. V domácí sestavě se naopak po dlouhé pauze objevil Michal Macho, naopak chyběl Tomáš Nouza, pro něhož sezona vinou zranění skončila.

Tisícovce diváků připomněl fakt, že je na hokejovém utkání, až ve 24. minutě Jan Plodek – prokličkoval útočnou třetinou, vykoupal Trvaje a otevřel skóre. Vyrovnání z hokejky Švaňhala přišlo v následné přesilovce.

Druhá třetina byla v celkovém porovnání se zbylými dvěmi docela záživná. Demel nedal trestné střílení, ale domácí poslal do vedení Bahenský.

Třetí gól přidal v závěru při power–play Brna Pabiška, za hosty ještě korigoval Stehlík.

Kouč Vladimír Jeřábek si tak připsal první výhru na lavičce Mladé Boleslavi. Nejen on ale ví, že ke spokojenosti stačí vyhrát poslední zápas sezony.

Branky a nahrávky: 24. Plodek (Bahenský, Demel), 37. Plodek (Bahenský, Chaloupka), 58. Pabiška (Vrbata) – 27. Švaňhal (Ostrčil, Polodna), 58. O. Stehlík (Křivohlávek, Šenkeřík).

Rozhodčí: Hrubý, Lacina – Bádal, Pouzar. Vyloučení: 6:5, navíc Vrbata (Mladá Boleslav) 10 min. Využití: 1:1. Diváci: 1120

Mladá Boleslav: Valent – Hay, Mikuš, Chaloupka, Macháček, Benda, Lehikoinen, Marušák, Dudáš – Pabiška, Belay, Boháč – Vrbata, Plodek, Demel – Bahenský, Štefanka, Macho – Lenc, Tvrdík, Matějovský. Trenéři: V. Jeřábek a Hiadlovský.

Brno: Trvaj – Sova, Malec, Ostrčil, Protivný, Šenkeřík, Kempný – Širokovs, Meidl, J. Svoboda – Švaňhal, R. Procházka, Polodna – Jankovič, Křivohlávek, O. Stehlík. Trenéři: Lubina a Číhal.