BK Mladá Boleslav – HC Kometa Brno 2:3 SN

Boleslav doma vedla tři minuty koncem nad brněnskou Kometou, přesto si připsala jenom jeden bod po porážce v nájezdech.

Úvod utkání připomínal poslední domácí duel Boleslavi s Pardubicemi, když se hosté už po 96 vteřinách dostali do vedení. Po hrubé chybě obránce Marušáka ve vlastním obranném pásmu se dostal ke kotouči brněnský Huml a sám před gólmanem Schwarzem nezaváhal.

„Bohužel hned v úvodu jsme nabídli po hrubce našeho nejzkušenějšího beka Brnu vedení,“ litoval domácí kouč Miloš Holaň.

Domácí tak opět museli dotahovat ztrátu hned v úvodu utkání. To se jim nakonec podařilo, když využili jedinou přesilovou hru, kterou první dějství nabídlo. Po střele Vrbaty od modré byl v brankovišti důrazný Barney a dokázal vyrovnat stav utkání. Na konci třetiny měl velkou příležitost hostující Jakub Svoboda, ale Schwarz v domácí svatyni jeho radost překazil.

Do druhé části mohli lépe vstoupit hosté z Brna, ale nevyužili nabídnutou přesilovou hru pěti proti třem, která trvala 57 sekund. Hra obou týmů byla plná nepřesností, přesto se domácí dostali do vedení. Tlak Středočechů zakončil Boháč, jehož krásně našel přihrávkou Jindra.

Černá chvilka přišla tři minuty před koncem. Na Brno se necelé tři minuty před koncem usmálo štěstí, lehké nahození Radima Hrušky totiž Schwarz nejspíš vůbec neviděl a na konci třetí třetiny tak bylo vyrovnáno.

„Věřil jsem, že to udržíme, ale bohužel,“ litoval domácí útočník David Vrbata.

Ten společně se svými kolegy Fabušem a Barnym nenašli recept na brankáře Hoviho v závěrečných nájezdech. Jediným úspěšným exekutorem byl brněnský Kvapil a zařídil druhý bod pro Kometu.

„Viděl jsem, že tam má Marek Schwarz místečko, tak jsem ho zkusil trefit a vyšlo to,“ řekl šťastný brněnský střelec.

Branky a nahrávky: 14. Barney (Hay), 37. Boháč (Jindra, Hrdel) – 2. Huml, 58. Hruška (Bičánek, Kvapil)

Rozhodčí:
Šindler, Smitka – Kis, Prchal. Vyloučení: 5:7. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 2810.

Boleslav: Schwarz – Žabka, Mikuš, Hay, Jindra, Marušák, Lehikoinen, Duben, Macháček – Matějovský, Pabiška, Mikulík – Fabuš, Vrbata, Bahenský – Barney, Boháč, Hrdel – Macho, Nouza, Gajovský.

Brno: Hovi – Houdek, Zubíček, Bičánek, Mojžíš, Malec, Stehlík, Kempný – Hubáček, Dopita, Erat – Hruška, Kvapil, Veselý – Brabenec, Huml, Svoboda – Polodna, Švaňhal.