BK Mladá Boleslav – HC Kometa Brno 5:2

Z fotbalu na hokej – takovou cestu zvolila celá řada fanoušků boleslavského sportu. A věřila, že se Boleslavským bodově zadaří ještě lépe než na zeleném pažitu.

Jejich plány však zkomplikoval už ve druhé minutě Huml, jenž využil zaváhání domácí obrany, která byla tou dobou myšlenkami asi ještě v kabině. Michal Valent, který zaskakoval za lehce zraněného Schwarze, tak udržel neprůstřelnost pouhou minutu a čtyřicet vteřin.

Kometa udržela vedení do konce první dvacetiminutovky. V té druhé o něj ale už přišla. Do útočné třetiny se vřítil Radek Matějovský a jeho tečovaná střela skončila za zády bezmocného Hoviho.

Kometa šla znovu do vedení ve čtvrté minutě třetí třetiny. Radek Procházka vypálil švihem z pravého kruhu a trefil přesně. Pak se řítil ze strany na Hoviho Bahenský, ale kotouč otřel jenom o jeho masku. A byl to znovu aktivní Bahenský, kdo se ujížděl domácí obraně, ale hostující obránce Protivný byl natolik protivný, že domácího útočníka zastavil za cenu faulu. Na trestní lavici si však poseděl jenom čtyřicet vteřin, protože Boleslav první letošní využitou přesilovkou, konkrétně Michalem Machem, vyrovnala.

A ve Ško-Energo Areně bylo ještě veseleji. Po akci Divíška s Bahenským puk dokonce skákal Hovimu po masce. Ošemetnou situaci dokázal finský gólman s vypětím všech sil vyřešit. Naštěstí pro domácí ale kotouč doskákal až k Žabkovi, který trefil přímo „pod víko“.

Boleslav mohla v závěru litovat vyloučení Jindry, ale nakonec z toho byl gól v hostující kleci. Kometa to totiž zkusila s šesti bruslaři proti čtyřem, ale Lehikoinenovo vyhození zachytil Boháč a dal čtvrtý gól.

O zápletku se ještě postaral v čase 59.36 Hay, který poslal Boleslav do tří. Ale to pranic nevadilo Tomáši Divíškovi, který i ve třech poslal od vlastní modré pátý zásah do hostující branky.

Boleslav, která už zítra hostí Třinec, má po dvou kolech plný počet bodů stejně jako Liberec a Pardubice.

Radek Matějovský, útočník BK Mladá Boleslav: První zápas na domácím ledě v Mladé Boleslavi pro mě nezačal vůbec dobře, neboť jsem snad prvním kontaktem s pukem daroval Brnu vedení. Proto jsem byl rád, že jsem to odčinil vyrovnávajícím gólem. Za stavu 2:2 se zápas lámal a bylo klíčové, že jsme to byli my, kdo dal třetí gól. Dnes jsme si vyhrát zasloužili.

Vladimír Jeřábek, trenér Brna:
My jsme si prohráli vyhraný zápas. Po druhé třetině jsme vedli 2:1 a místo třetího gólu jsme pustili Boleslav do vyrovnání. Nakonec rozhodl třetí gól, na který jsme už nedokázali odpovědět.

Leo Gudas, asistent trenéra Mladé Boleslavi:
Zápas se mi hodnotí samozřejmě dobře. I přesto, že jsme dvakrát prohrávali jsme dokázali zápas otočit do vítězného konce. Hráči dnes bojovali, výhře podřídili všechno a nakonec si tu výhru zasloužili. Po dvou kolech máme šest bodů, takže musíme být spokojeni.
Branky a nahrávky: 26. Matějovský (Bahenský), 52. Macho (Fabuš, Marušák), 55. Žabka (Divíšek), 60. Boháč (Lehikoinen), 60. Divíšek – 2. Huml (Jar. Svoboda, Kvapil), 44. Procházka (Mojžíš)

Rozhodčí: Pešina, Turčan – Bejček, Charvát. Vyloučení: 4:3. Využití: 1:0. V oslabení: 2:0. Diváci: 3740.

Boleslav: Valent – Jindra, Lehikoinen, Hay, Marušák, Macháček, Duben, Žabka – Boháč, Divíšek, Milroy – Pabiška, Macho, Fabuš – Bahenský, Vrbata, Matějovský – Handlovský, Nouza, Gajovský. Trenér: Tlačil.

Brno: Hovi – Houdek, Zubíček, Mojžíš, Stehlík, Protivný, Malec, Richter – Dlouhý, Dopita, Erat – Hubáček, Procházka, Veselý – Kvapil, Huml, Jar. Svoboda – Brabenec, Hruška, Jak. Svoboda. Trenér: Jeřábek.