Šlo o hodně.

Rozhodující sedmý zápas a nervy na pochodu.

Ústí v neděli večer prohrávalo v Mladé Boleslavi 0:2 a nemohlo najít recept na skvěle chytajícího Marka Schwarze. Na čase bylo něco udělat, něco změnit.

"RUPLA MI ELEKTRONKA V HLAVĚ."
Zbyněk Sklenička

Po konci druhé třetiny to vzal do svých rukou Zbyněk Sklenička. Ústecký bijec do zápasu nezasahoval, neboť byl jako třináctý útočník připraven na střídačce. Přesto se závěrečnou sirénou ohlašující konec třetí třetiny skočil na boleslavský led a děly se věci. „Rupla mi elektronka v hlavě. Způsobil ji ale boleslavský Hrdel, který si na našich hráčích zvyšoval sebevědomí,“ komentoval Sklenička pro web Ústeckých Lvů.

„Celý zápas jsem zase nehrál a pak to přišlo. Hrdel si zvedal sebevědomí na Honzovi Kovářovi nebo Honzovi Alinčovi. Prostě se mi už nelíbilo chování boleslavských hráčů, takže jsem tam skočil a chtěl se poprat. Bohužel nikdo z jejich týmu nebyl takový chlap, aby se mi postavil,“ řekl také.

"BOHÁČ SE PRÁT NECHTĚL, TAK MI BYLO BLBÉ HO MLÁTIT."
Zbyněk Sklenička

Nejprve poslal přesným direktem k ledu Zbyňka Hrdela, pak se mu pod ruce připletl Daniel Boháč. Prvně jmenovaný to odnesl roztrženou tváří, Boháč přežil Skleničkovo řádění bez úhony. „Naháněl jsem Boháče, protože zrovna jel směrem, kterým jsem koukal. Ale Boháč se prát nechtěl, takže mi bylo blbé, kdybych ho mlátil. To by bylo pod mojí úroveň,“ dodal agresor, který však v případě Boháče ctil nepsaná hokejová pravidla.

Rozhodčím na ledě se podařilo situaci alespoň částečně uklidnit. A pak to přišlo. Při odchodu do šaten se strhla hromadná strkanice v prostoru střídaček. Jejími hlavními aktéry byli právě zmiňovaný Sklenička a boleslavský roh boxerského ringu hájil Boris Žabka.

„Pak už jsem věděl, že nafasuji trest do konce zápasu a když jsem jel do kabiny, koukal na mě Žabka a házel na mě nějaké posuňky. Takže jsem ho vyzval na souboj a všechno se to semlelo. Šli jsme do bitky, bylo to velké. Byl jsem už v takové ráži, že mi bylo jedno, s kým se poperu,“ komentoval na webu Sklenička.

"PŘECI NEBUDU MLÁTIT VRBATU. VŽDYŤ VYPADÁ JAKO DÍTĚ."
Zbyněk Sklenička

„Žabka s Hrdelem byli jediní hráči, se kterými bych se mohl poprat. Přece se nebudu rvát s Davidem Vrbatou, který vypadá jako dítě. To by zase nebylo ode mě hezké. I když, ten by to také potřeboval,“ dodal ještě.

Postupně se do strkanice zapojilo více hráčů, ale také funkcionářů. „Strhla se tam strkanice, za nás se tam pral Boris Žabka,“ komentoval situaci boleslavský útočník Juraj Štefanka. „Pak tam ale přiběhl jejich masér a trefil Borise do obličeje. Přitom o ni se prali se Skleničkou jeden na jednoho. Pro mě je to naprosto ubohý odpad, pokud tohle někdo udělá,“ nebral si servítky s ústeckým masérem Vladimírem Brožem Štefanka. Člen ústeckého realizačního týmu byl také rozhodčími vykázán ze střídačky, Sklenička inkasoval trest ve hře a také se mohl jít sprchovat a Boris Žabka odjel z pořádně zmalovaným obličejem na trestnou lavici.

Na pozápasové posezení do jedné restaurace dorazil s oteklým okem a dokonce zlomeným nosem. Podle našich informací v pondělí podstoupil operaci nosu.