BK Mladá Boleslav – HC Vítkovice Steel 4:3

Zápas začal zraněním Tomáše Demela (více zde) a brankou Davida Výborného.

A i v dalších minutách po úvodní brance pokračovala boleslavská pomsta za zraněného kamaráda. Demel má podle prvních neoficiálních informací těžký otřes mozku a další zranění v obličeji. Páteř by měla být podle těchto zpráv netknutá.

„Tomáš má velmi silný otřes mozku. Podle lékařů je to momentálně tak dobré, jak jen to být může,“ prohlásil trenér Novák.

„Je to obrovský paradox, ale nám to vlastně pomohlo. Kluky to neuvěřitelně nakoplo, vždyť jsme dokázali dát čtyři góly. Je to hrozné, ale každý, kdo hraje hokej, musí s něčím takovým počítat. Každopádně obraz Tomáše jsme si nesli celý zápas, určitě jsme hráli i za něj. Věříme, že bude v pořádku,“ vrátil se kouč Novák k Demelově zranění.

Ačkoliv střet nebyl klasifikován jako faul, vítkovickým Petrem Strapáčem nastalá situace natolik otřásla, že po dohodě s trenérem Trličíkem zápas nedohrál. „Petr zkoušel naskočit ještě do jednoho dalšího střídání, ale přišel s tím, že není schopen po psychické stránce pokračovat,“ prohlásil vítkovický kouč.

Boleslavských hráčů byl plný led a přišly a i krásné branky ve druhé třetině. Ve 23. minutě se dostal k puku ve famózní střelecké formě hrající Roman Tomas, vykoupal brankáře a bekhendem zavěsil.

Galavečer pokračoval – za pět minut se ocitl v přesilovce na brankovišti Jakub Čutta a díky důrazu se dokázal prosadit. No a konečně do čtveřice všeho dobrého za minutu přišpendlil touš do šibenice Zdeněk Bahenský a bylo to už 4:0.

Selanka se nakonec ale nekonala. Hosté využili polevení boleslavského týmu a šťastnou trefou odčarovala Valenta. Toho pak prostřelil Sloboda. Když ve 46. minutě snížil Burger na dostřel začalo drama. Vyrovnání už ale Boleslav nedovolila a opět se odpoutala z posledního místa.

Branky a nahrávky: 5. Výborný (Mikulík, Tomas), 23. Tomas (Jiránek, Stieler), 28. Čutta (Tomas, Balaštík), 29. Bahenský (Vrbata, Hay) – 33. Szturc (Trnka), 36. Sloboda (Hruška, Pohl), 46. Burger (Pohl, J. Káňa).

Rozhodčí:
Fraňo, Hodek – Barvíř, Blümel. Vyloučení: 4:9. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 3370. Třetiny: 1:0, 3:2, 0:1