BK Mladí Boleslav – Energie Karlovy Vary 4:2

Možná jeden z klíčových zápasů sezony viděla včera boleslavská Ško-Energo Arena.

A viděla důležitou výhru Mladé Boleslavi. Ta zvládla souboj posledního týmu s předposledním a s Karlovarskými si vyměnila pozice u dna extraligové tabulky.

Diváci mohli oslavit návrat svého miláčka Tomáše Nouzy do mladoboleslavského dresu. Devětadvacetiletý útočník strávil ve středočeském klubu dlouhých sedm sezon a počítá se tak za služebně nejstaršího hráče na jeho aktuální soupisce. Momentálně nastupuje za prvoligový Písek, kde si ve 37 zápasech připsal 11 branek a 21 asistencí.

A činil se i ve včerejším duelu. Ač nebodoval jeho přítomnost v elitní formaci společně s Výborným a Tomasem byla více než citelná.

Vše podstatné se odehrálo v úvodní třetině. Devět odehraným minut svítilo na světelné tabuli, když se z branky poroučel gólman hostí Dušan Salfický, pro nějž je boleslavský led snad zakletý. Dělo se tak po dvou brankách domácích z dílny Hrdela a Cetkovského.

Na snížení exboleslavského Sýkory dokázali ještě do úvodní sirény odpovědět Podkonický, vyhánějíc pavouky šibenice a pak také Jiránek, i když jeho dorážku si dovezl do branky jeden z varských beků.

Poslední gól zápasu měl na svědomí pět minut před koncem hostující Košťál.

Právě zmiňovaný Tomáš Sýkora byl aktérem posledního statistického zápisu v utkání, když dvě minuty před koncem ocenil sudí Fraňo jeho přišpendlení Balaštíka na plexisklo pětiminutovým trestem spojeným s předčasnou sprchou.

Petr Novák (Mladá Boleslav): „Měli jsme Karlovým Varům z posledního souboje co oplácet a to se nám podařilo. Dařilo se nám v úvodu hrát aktivně a chodit důrazně před branku. V dalším průběhu se utkání vyrovnalo a snad jsme mohli zahrát trochu lépe závěr utkání. Možná tam i trochu pracoval strach o výsledek. Do dnešního utkání zasáhl výborným způsobem Tomáš Nouza. My jsme o něm věděli, že se mu daří v první lize a přenesl to i sem do extraligy. Počítáme s ním i na úterní souboj s Českými Budějovicemi.“

Martin Pešout (Karlovy Vary): „Utkání se mi hodnotí velmi špatně, neboť jsme si ho prohráli hned v první třetině, pro kterou nemáme omluvu. Trochu optimistické snad bylo, že jsme se v dalším průběhu nevzdali a snažili jsme se ten výsledek alespoň vylepšit.“
Branky a nahrávky: 2. Hrdel (Balaštík, Podkonický), 8. Cetkovský (Bahenský, Žabka), 13. Podkonický (Mikulík, Balaštík), 19. Jiránek (Stieler) – 12. T. Sýkora (Zucker), 55. Košťál (Grünling).

Rozhodčí: Kalivoda, Fraňo – Gebauer, Lederer. Vyloučení: 5:5, navíc T. Sýkora (Karlovy Vary) 5 min. a do konce utkání. Využití: 1:0. Diváci: 3845.

Mladá Boleslav:
Valent – Hay, Čutta, Drábek, Žabka, Rýgl, Baldwin, Mozík, Beňovič – Nouza, D. Výborný, Tomas – Balaštík, Podkonický, Mikulík – Cetkovský, Bahenský, Hrdel – Jiránek, Stieler, Demel.

Karlovy Vary:
Salfický (8. Mensator) – Mocek, Gulaši, Gřegořek, Lučka, Prošek, Gründling, Schusser – Dej, Skuhravý, Skladaný – Kumstát, Pech, Košťál – Zaťovič, Mikeska, Kotrla – Zucker, T. Sýkora, Kuběna – od 41. navíc T. Klíma.