BK Mladá Boleslav - HC Sparta Praha 2:5

Diváci se ani nestačili usadit a hosté se už radovali ze vstřelené branky. Po 22 vteřinách se nejlépe před gólmanem Hüblem zorientoval Broš a poslal hosty do rychlého vedení. Domácí se touto brankou ale nenechali rozhodit a hned se snažili o vyrovnání stavu. To se jim také podařilo a stačilo jim k tomu 32 vteřin jejich první přesilové hry. Po vyhraném buly se kotouč v obranném pásmu Sparty dostal k Bahenskému a ten přesnou střelou do levého horního rohu branky nedal Pöpperlemu šanci.

Radost z vyrovnání ovšem domácím trvala pouze pár vteřin, když se puk po lehkovážné hře Mladoboleslavských v okolí své branky dostal k Fosterovi a ten ho uklidil také do levého horního rohu, tentokrát ale za Hüblova záda. Boleslav to opět nepoložilo a snažila se vyrovnat. Několikrát k tomu neměla daleko, ale buď měli její hráči vychýlenou mušku, nebo jim v zakončení stál gólman Pražanů.

Jak vstoupila Sparta do úvodní třetiny, vstoupila stejně i do té druhé. Tentokrát potřebovala k zakončení 67 vteřin a do třetice to byl levý horní růžek branky, který při tomto gólu vymetl po perfektní přihrávce Tona útočník Tenkrát nechytatelnou bombou z mezikruží.

Domácí dál bojovali o dobrý výsledek, ale v druhé třetině jim ke vstřelení branky nepomohly ani dvě po sobě jdoucí početní výhody. Nejvíce musela mrzet neproměněná šance útočníka Mikulíka, jehož pokus z bezprostřední blízkosti vytěsnil mimo tři tyče efektně vyrážečkou hostující gólman. Sparta tak šla na druhou pauzu za dvougólového vedení.

Nebýt začátků třetin, hrála by Mladá Boleslav vyrovnanou partii nejen opticky, ale i výsledkově. Závěrečná třetina začala opět vstřelenou brankou Sparty, která na ní v tomto případě potřebovala 44 vteřin. U modré se do kotouče opřel obránce Milam a prostřelil vše, co mu stálo v cestě. A opět se opakoval scénář z předchozího průběhu, kdy domácí tým marně dobýval branku hostů, kteří již v tuto chvíli hráli to, co potřebovali.

Úporná snaha domácího týmu ale nakonec slavila dílčí úspěch, když stačil svým důrazem v brankovišti necelé čtyři minuty před koncem vykřesat určitou naději útočník Stieler, jenž propasíroval kotouč za Pöpperleho záda. Domácí se tak nakonec mohli pokusit o další zkorigování výsledku minutu a půl dlouhou hrou bez gólmana, v které měli i šance, ale poslední slovo měl přesto útočník Ton, který sedm vteřin před koncem zpečetil do prázdné branky výhru Sparty.

Vladimír Hiadlovský (Mladá Boleslav): „Proti takovému soupeři jsme udělali příliš mnoho chyb, které výrazně ovlivnily dnešní výsledek. Pokud jsme se do dobrých zakončení dostali, vychytal nás navíc soupeřův gólman, který dnes předvedl velmi kvalitní výkon.“

Josef Jandač (Sparta Praha): „Zápas rozhodly vstupy do třetin, které se nám vydařily. Důležitá byla i rychlá branka, kterou jsme reagovali na vyrovnání domácího týmu. Po našem odskočení na rozdíl dvou branek jsme si už výsledek celkem hlídali a nepouštěli domácí do vyložených šancí. A ty které přišly, pochytal náš výborný gólman.“
Branky a nahrávky: 6. Bahenský (Vrbata), 57. Stieler (Demel) – 1. Broš, 6. Foster (Y. Treille), 22. Tenkrát (Ton, Jan Hanzlík), 41. Milam (Sersen, I. Rachůnek), 60. Ton.

Rozhodčí: Homola, Smitka – Svoboda, Lhotský. Vyloučení: 6:5. Využití: 2:0. Diváci: 3080.

Boleslav: J. Hübl – Žabka, Beňovič, Hay, Chaloupka, Rýgl, Baldwin, Koma, Dudáš – Cetkovský, Bahenský, Tomas – Balaštík, Podkonický, Mikulík – Jiránek, Stieler, Demel – Svačina, Vrbata, Goertzen.

Sparta: Pöpperle – Milam, Sersen, Jan Hanzlík, D. Kočí, Philipp, Husák, Kasík, Krstev – Pacovský, Broš, I. Rachůnek – Ton, Bližňák, Tenkrát – Y. Treille, Foster, T. Rachůnek – Jánský, Forman, Žálčík.

JAROSLAV BÍLEK, ČTK