BK Mladá Boleslav - HC Slavia Praha 1:2

Zápas pomalu mířil za stavu 1:1 do prodloužení, v poslední minutě normální hrací doby ale Slavia svým tlakem donutila domácí mužstvo vyhodit puk na zakázané uvolnění a po vítězném Alinčově buly napřáhl hostující kapitán Kadlec a jeho střela skončila v brance.

Pražané tak teprve podruhé v sezoně za sebou naplno bodovali a od poslední Mladé Boleslavi se odpoutali na sedm bodů.

„Chtěli jsme Slavii zaskočit aktivní hrou, což se nám nejprve dařilo. Bohužel jsme dali jenom jednu branku a to je málo. Nevyužili jsme tři přesilové hry v druhé třetině, což bylo pro vývoj utkání dost důležité. Sice jsme nastřelili tyčku, ale na to se nehraje. Dávání branek je naše největší slabina, musíme na tom zapracovat,“ komentoval smutně domácí kouč Petr Novák.

Přitom od úvodního buly měli více ze hry domácí, ale k vážnějšímu ohrožení soupeřovy branky se dlouho nemohli dostat. Blízko gólu byl v 9. minutě Cetkovský, který ale trefil jen levou tyč. O minutu později se již domácí tým z vedení radoval, když se hned po buly z hranice pravého kruhu přesně trefil obránce Mozík, pro kterého to byl první vstřelený gól v nejvyšší soutěži.

Středočeši měli i nadále více ze hry, ale zvýšit se jim do konce úvodní třetiny nepodařilo. Naopak z ojedinělé šance soupeř před první sirénou dokázal vyrovnat. Obránce Krejčík se prokličkoval před gólmana Hübla a bekhendový pokus skončil za jeho zády.

Ještě dvakrát zvonila tyčka. Poprvé po střele Davida Výborného, podruhé se zvonilo za zády Jaroslava Hübla po několikrát tečované střele jednoho ze slávistů.

Branky a nahrávky: 10. Mozík (Podkonický) – 19. J. Krejčík (Pospíšil), 60. Kadlec (Pospíšil, Alinč).

Rozhodčí: Mikula, Šindler – Barvíř, Blümel. Vyloučení: 1:4. Využití: 0:0. Diváci: 3890.

Mladá Boleslav: J. Hübl – Hay, Čutta, Žabka, Chaloupka, Rýgl, Baldwin, Mozík, Beňovič – Balaštík, D. Výborný, Tomas – Cetkovský, Bahenský, Hrdel – Jiránek, Stieler, Demel – Goertzen, Podkonický, Mikulík.

Slavia Praha: Furch – Kadlec, Valach, Kuboš, Dresler, Kolařík, J. Krejčík, Šulc, Krejčí – Pospíšil, Alinč, Vondrka – Kůrka, V. Růžička ml., Sklenář – Jaškin, T. Hertl, Krenželok – Micka, P. Jelínek, Doležal.