BK Mladá Boleslav - HC Slavia Praha 1:5

Hokejisté Mladé Boleslavi se i v druhém utkání extraligové sezony představili doma a znovu vyšli bodově naprázdno, když podlehli ve třetím kole Slavii 1:5.

Oproti úvodnímu utkání nastoupili domácí se změnou na brankářském postu, když se mezi tyče postavil místo Hübla Valent. Po úvodním oťukávání obou mužstev, při kterém největší šanci spálil domácí útočník Pabiška, otevřeli skóre slávisté. Ve středním pásmu se rozjel útočník Růžička a nikým neatakovaný vlétl po levém křídle do obranného pásma domácích, kde své sólo zakončil výborně provedeným blafákem.

Slavia po dalších třech minutách svůj náskok zvýšila, když proměnila po necelé minutě přesilovou hru. Mezi kruhy napřáhl obránce Kuboš a nechytatelnou bombou vymetl levý horní roh Valentovy branky. Mladá Boleslav odpověděla stejnou mincí za okamžik, když jí stačilo k využití své přesilovky pouze třicet vteřin. Opět z mezikruží se tentokrát na domácí straně zapsal mezi střelce útočník Tomas, který svou střelu umístil přesně k pravé tyči Kopřivovy klece.

Domácí tým ale ještě nestačil doslavit svou úvodní trefu duelu a inkasoval potřetí. Po 13 vteřinách zvyšoval opět na dvougólový rozdíl pro Slavii Kuboš, který se tak v krátké chvíli zapsal podruhé do střelecké listiny.

Prostřední dějství se neslo v duchu častých vyloučení. Slavia se ale na ledě lépe orientovala a svůj náskok v druhé třetině ještě navyšovala. Ve 29. minutě vstřelil svou první branku v extralize sedmnáctiletý útočník Tomáš Hertl.

Na konci třetiny na rozdíl čtyř branek zvyšoval útočník Kalus, který využil druhou přesilovou hru Slavie. Při tomto gólu sedělo na trestných lavicích šest hráčů a v tomto duchu se dohrával i celý zápas. Závěrečná část divákům mnoho hokejové krásy nenabídla. Dění oživila jen potyčka domácího Čutty s hostujícím Kalusem.

Vladimír Jeřábek (Mladá Boleslav): „Začali jsme oproti úvodnímu zápasu lépe, ale chyběl nám při našich šancích větší důraz před brankou soupeře. Paradoxně tak do vedení šla Slavia. Nám se ještě po dvou rychle obdržených gólech podařilo korigovat stav, ale hned jsme soupeři naší chybou opět dovolili odskočit. Slavia si po čtvrté brance své vedení už spolehlivě hlídala. My jsme jí to ovšem dneska svými chybami hodně ulehčili.“

Josef Beránek (Slavia Praha):
„Zápas nám vyšel podle představ. Velmi důležitý byl pro vývoj utkání náš třetí gól v úvodní třetině, kterým jsme rychle odpověděli na snížení domácích. Další vývoj zápasu jsme už potom měli plně pod kontrolou.“
Branky a nahrávky: 13. Tomas (Čutta, D. Výborný) – 9. V. Růžička ml. (Kadlec), 12. Kuboš (Kalus, T. Hertl), 14. Kuboš (T. Hertl, M. Čermák), 29. T. Hertl (M. Čermák), 39. Kalus (Sklenář, Tomica).

Rozhodčí: Turčan, Smitka – Rozlílek, Horinek. Vyloučení: 13:10, navíc Čutta 10 min. a 5 min a do konce utkání, Dudáš, Žabka oba 10 min. – Kalus 10 min. a 5 min. a do konce utkání. Využití: 1:2. Diváci: 3370.

Boleslav: Valent – Čutta, Marušák, Žabka, Jindra, Chaloupka, Rýgl, Dudáš, Baldwin – Balaštík, D. Výborný, Tomas – Pabiška, Vrbata, Tománek – Bahenský, Hrdel, Mikulík – Indra, Plodek, Loskot.