Ještě před začátkem sezony se sešli hokejisté BK Mladá Boleslav se svými partnery při zábavném odpoledni v Motorlandu v Bělé pod Bezdězem.

Kromě zábavy došlo také na představení nových dresů. Domácí zelené a venkovní bílé sadě opět vládne logo Auto Škody – tedy to nové. A nová je také zelená barva dresů, světlá korespondující se zelenou ve škodováckém logu.

Ale zpět k řádění v Motorlandu. K dispozici přítomným byla řada adrenalinových zážitků. Největší úspěch ale měla jízda závodním speciálem Audi S3.

Avšak nikoliv jako spolujezdec, ale přímo jako pilot závodního monopostu. To se líbilo hlavně mladému juniorovi Radanu Lencovi. Ten nejdřív povozil jako spolujezdce Borise Žabku a pak také Marka Loskota. „Má vůbec řidičák?“ zněla otázka z pléna, když se Lenc rozjel ke své závodní jízdě a Žabkovi na místě spolujezdce ztuhl úsměv na rtech.

Pak se ale oba závodníci na svých místech prohodili a za volant usedl nejlepší jezdec dne Boris Žabka. Zapůjčenou Audinu řádně protáhl a chvíli to v Bělé vypadalo jako při testování Škoda Motorsport.

Dalším oblíbeným stanovištěm byla škola smyku s vlastním vozidlem. Zde se nejvíce vyřádil Jan Plodek. Rodilému Liberečákovi se budou nabyté zkušenosti z umělé vodou kropené plochy na krutém severu jistě hodit.

Na klouzačce se svezl i David Vrbata, ale ten se evidentně o své vozítko bál a vzal školu smyku velmi zodpovědně. To jiní se nebáli jít ani do „hodin“, jiným nestačila šířka kluzké plochy simulující čerstvě napadnutý sníh.

Kdo si netroufl za volant, mohl se svézt třeba na adrenalinové off–road dráze, kde je řidiči Motorlandu svezli vojenskými speciály Volvo, které byly nasazeny ve válce v Kosovu.

Zkrátka nepřišly ani děti. K dispozici jim mimo jiné byli závodní simulátory Playstation 3, trampolína nebo horolezecká stěna.

Prostě a jednoduše – bavili se všichni. Snad se všichni společně budou bavit i při vítězných zápasech hokejistů v nadcházející sezoně. Ta startuje příští pátek. Boleslav jede na led Budějovic. Už dnes jí ale čeká na domácím ledě generálka s Kladnem.