BK Mladá Boleslav - Rytíři Kladno 1:0

V derby zápasech Kladna a Mladé Boleslav většinou moc branek nepadá. Výjimkou nebylo ani to čtvrté v této sezoně. Opět se zrodil fotbalový výsledek, ale přeci jenom jedno dogma padlo – poprvé se letos radovali domácí.

První třetina přinesla vzruch až v jejím samotném závěru. To dostal Zdeněk Bahenský trest ve hře za faul na Hovorku a na Kladno čekala pětiminutová přesilovka rozdělená sirénou.

Po ní bylo domácí Boleslavi ještě větší horko. Tomas totiž podrazil jednoho z Kladeňáků a hosté si mohli užívat dvouminutovou hru proti třem. De facto ale hráli proti dvěma oponentům, neboť Balaštík hned na buly zlomil hokejku. Celá obrana v čele s Hüblem ale dlouhému tlaku Rytířů odolala a útočit mohla Boleslav. Ta si po zbytek druhé třetiny vytvořila drtivý tlak, ale recept na Cháberu ne a ne najít. Nejblíže byl střílející Balaštík, jehož střelu vyrazil Chábera s vypětím všech sil na horní tyčku.

Jako první se tak trefil sedmdesátiletý fanoušek Boleslavi František, který při přestávkové soutěži trefil otvor mezi betony kartonové figuríny Jaroslava Hübla.

Ten z masa a kostí mnoho práce v úvodu třetí třetiny neměl. Napodobit diváka Františka mohl Roman Tomas, ale puk při trestném střílení našel Chábera v lapačce. Osm minut před koncem se ale mohli domácí přeci jenom radovat. Mezi dvojicí kladenských beků se vydal do brejku Milan Mikulík a tentokrát byla Cháberova lapačka pomalejší.

Kladno se do tlaku dostalo dvě minuty před koncem, kdy po timeoutu odvolalo brankáře. Tuplovanou výhodu nabídl ještě hostům kapitán David Výborný, který si šel po vyhození touše sednout na trestnou. Kladno v power-play tlačilo, vyrovnat mohl Kalla, ale kotouč se mu před odkrytou brankou zamotal. Boleslavští silou vůle a obětavosti nakonec čisté konto uhájili a mohli si tak připsat veledůležité tři body.

Branka a nahrávky: 53. Mikulík (Balaštík, Hay).

Rozhodčí: Fraňo, Minář – Horinek, Lhotský. Vyloučení: 2:4, navíc Bahenský (Mladá Boleslav) 5 min. a do konce utkání. Bez využití. Diváci: 3380.

Mladá Boleslav: J. Hübl – Žabka, Čutta, Hay, Chaloupka, Mozík, Baldwin, Rýgl, Beňovič – Mikulík, D. Výborný, Tomas – Balaštík, Podkonický, Pabiška – Bahenský, Vrbata, Goertzen – Jiránek, Stieler, Demel.

Kladno: Chábera – Posmyk, J. Drtina, Lepine, Toman, L. Procházka, David Růžička, Pavlů, Piskáček – Bicek, Patera, Kuchler – Hovorka, Dragoun, Kalla – Valský, Lukáč, M. Látal – Bílek, Knotek, Hluchý.