Boleslav pustila Kometu do předkola

Mladá Boleslav - Boleslav prohrála poslední domácí zápas základní části extraligy.

24.2.2012

Hokejisté Komety si v Mladé Boleslavi zajistili účast ve vyřazovacích bojích.Foto: Jan Pavlíček

BK Mladá Boleslav - HC Kometa Brno 2:3

Boleslav se představila na domácím ledě v základní části Tipsport extraligy letos naposledy. Hostem jí byla brněnská Kometa, která toužila po kýženém bodu, který by pro ní znamenal definitivu účasti v předkole play-off.

První třetina nabídla zaplněné Ško-Energo Areně spíše urputný hokej bez šancí. Boleslav pohrdla třemi přesilovkami, v jediné brněnské mohl skóre v závěru třetiny otevřít Holec, ale prázdnou branku z úhlu minul.

To druhá třetina měla jinou šťávu. A přišly i góly. Ten první dal hned z kraje třetiny Andrej Podkonický, když se prosadil dorážkou Mikulíkovy střely. De facto vzápětí se řítil na druhé straně na Hübla Tomáš Svoboda ale napálil jen horní tyčku. Přesto se Kometa své radosti v prostřední části dočkala. V polovině zápasu se totiž po sérii odrazů dostala v přesilovce touš k již zmiňovanému Svobodovi a ten si napravil reputaci.

Třetina třetí přinesla dvě trefy hostů. Nejprve pláchl domácí obraně Erat a pak se musel červenat brankář Hübl, když za jeho zády skončila bekhendová střela Holce. Boleslav se ale v závěru ještě nadechla. Při dvojnásobném vyloučení Komety posílila přesilovku o hru bez brankáře v převaze šesti bruslařů proti třem snížil David Výborný. To už ale bylo stran domácích vše a Brňané tak mohli po krátké strkanici v závěru zápasu slavit postup do vyřazovacích bojů po pětadvaceti letech.

Branky a nahrávky: 22. Podkonický (Mikulík), 57. Výborný (Bahenský) - 32. T. Svoboda (Jak. Svoboda, Bičánek), 44. Erat (Holec, Petrovický), 54. Holec (Bičánek).

Rozhodčí: Hodek, Souček - Barvíř, Blümel. Vyloučení: 7:10 navíc Čermák a Žižka (BRN) 10 minut OT. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 3810.

Boleslav: Hübl - Baldwin, Rýgl, Čutta, Mozík, Žabka, Hay, Chaloupka, Beňovič - Výborný, Tomas, Podkonický, Goertzen, Nouza, Mikulík, Jiránek, D. Vrbata, Stieler, Bahenský, Hrdel, Balaštík.

Brno: Trvaj - Žižka, Kováčik, Bičánek, Švrček, Hruška, Malec, Ostrčil - Dlouhý, Čermák, Němec - Jak. Svoboda, Divíšek, T. Svoboda - Holec, Petrovický, Erat - Zohorna, Koreis, Jar. Svoboda, Balej.