Zápas o všechno! O bytí, či nebytí. A nakonec vítězný pro BK Mladá Boleslav.

Jeho hokejisté zvládli klíčový zápas baráže a extraliga tak i pro příští sezonu zůstává ve městě automobilů.

Nejtěžší zápas v kariéře

„Byl to pro mě nejtěžší zápas v kariéře,“ popsal s evidentní úlevou ve tváři kapitán Bruslařů Tomáš Divíšek. „Vůbec jsem se necítil dobře, mám drobné zranění, navíc nějakou virózu a byl jsem hodně nervózní. Přišlo mi, že mám snad i cizí brusle. Byl to pro mě nejtěžší zápas v kariéře, “ pokračoval při líčení předzápasových pocitů kapitán.

„Samozřejmě nikdo z nás se nechtěl podepsat pod možný sestup z extraligy. Pro mě, jako kapitána, to bylo hodně těžké,“ dodal.
Nakonec si mohl ulevit. Výhra 4:1 před domácími fanoušky v zápase pravdy udělala šťastnou tečku za hodně nešťastnou sezonou.

A co podle Divíška rozhodlo celou sérii? „Schwarz!“ vypálil okamžitě na položenou otázku Divíšek. „Nebýt našeho brankáře, tak máme už tak dobrých pět dní volno,“ vysekl spoluhráči poklonu střední útočník.

Schwarz odchází

Smutnou zprávu v bujaré atmosféře si přichystal pro fanoušky právě klíčový muž v masce. „Byl to můj poslední zápas za Mladou Boleslav. Po sezoně odcházím do zahraničí. Proto jsem rád, že ta tečka byla vítězná,“ řekla brankářská opora, o jejíž odchodu do ruské KHL se spekulovalo už v létě.

„Odehrál jsem tady tři baráže za sebou a tahle byla totálně nejtěžší,“ byla znát i na něm obrovská úleva. „Dneska jsme měli i dost štěstí. Třikrát jsem puk chytal ani nevím jak, jednou byl na brankové čáře a taky trefili tyčku,“ potvrdil rčení, že dobrý brankář štěstí potřebuje.

Fanoušci na ledě

Ihned po poslední siréně této sezony propukly v po strop natřískané Ško–Energo Areně oslavy. Kotel fanoušků zapálil zelené bengálské ohně a hokejisté celému stadionu poděkovali za podporu v nelehké sezoně. Po několika děkovačkách, vítězném hadovi, šli fandové za svými miláčky přímo na led. Za odměnu dostali od hráčů na památku hokejky a další části výstroje. Marek Schwarz dokonce daroval jednomu z menších fanoušků se zeleno–bílými válečnými barvami na obličeji svoji masku.