Domácí byli od začátku i zásluhou dvou přesilovek v úvodní třetině střelecky aktivnější, ale ke změně skóre jejich snažení nevedlo. V největší šanci první části netrefil skákavý kotouč ex-plzeňský Kantner.

Ve druhé dvacetiminutovce se zdálo, že Boleslav ve vyrovnaném boji přebírá iniciativu, jenže po chybě na útočné modré ujeli hosté ve třech na jednoho. Malát vzal přečíslení na sebe a přesným zakončením otevřel nejen účet utkání, ale také ten svůj v letošním extraligovém ročníku.

Bruslaři měli vzápětí dva nadějné náznaky na srovnání, Kotala, ani Flynn ale v těžkých pozicích nedokázali puk usměrnit. Další příležitost v podobě přesilovky dopadla ještě o dost hůř.

Tipsport liga 2022: FK Mladá Boleslav - FC MAS Táborsko
Fabián s Kyselou favorizují na titul Slavii. Co očekávají od Boleslavi?

Indiáni nejenže potvrdili, že v bránění oslabení jsou nejlepší v celé lize, ale hned v úvodu trestu podruhé udeřili. Schleiss prokroužil s pukem bez větších problémů až do útočné třetiny a další ranou na lapačku překonal Krošelje. Po druhé části tak domácí vyprovázel do kabiny nesmělý pískot prořídlého publika.

Hokejisté BK Mladá Boleslav prohráli v utkání 49. extraligového kola s Plzní 0:3.Hokejisté BK Mladá Boleslav prohráli v utkání 49. extraligového kola s Plzní 0:3.Zdroj: Jan PavlíčekVe třetí části si Boleslavští vypili kalich hořkosti do dna. Zatímco sami nepřetavili ani další dvě početní výhody, hostům mezi nimi stačila hned jejich první a jediná na tříbodové razítko. Schleiss potrestal ranou z dálky držení Pláňka vteřinu před jeho návratem na led.

Domácím to proti soustředěně bránícím hostům hokejově „nelepilo“, zmar podtrhla Flynnova rána do tyče minutu před koncem. Ve čtvrtém sezonním utkání s Plzní tak Boleslav vyšla vůbec poprvé bodově i střelecky naprázdno. Vlastním divákům nedopřála gólovou oslavu potřetí v sezoně.

Pavel Patera skončil na vlastní žádost na lavičce BK Mladá Boleslav
Trenér Patera nečekaně končí u hokejistů Mladé Boleslavi

Očima trenérů

Petr Haken, BK Mladá Boleslav: "Musím pogratulovat soupeři k výhře, hrál výborně. Myslím si, že stav 0:0 po první třetině pro nás byl ještě milosrdný. Ale musím pochválit hráče za vstup do druhé třetiny, měli jsme více ze hry. Bohužel nedáváme branky, naopak z jednoho přečíslení a po chybě ve vlastní přesilovce jsme dva góly dostali. To rozhodlo celé utkání. Pak už to byla z naší strany snaha o to dát branku a nám se teď ty střelecky moc nedaří. To je kámen úrazu."

Václav Baďouček, HC Škoda Plzeň: "Jsme rádi za tři body z Boleslavi. Čekali jsme, že domácí budou mít nástup do utkání. Chtěli jsme tomu čelit aktivní hrou, což se nám myslím povedlo. Až v závěru první třetiny ty rychlé přesilové hry, v ni ch nás domácí dostali trochu pod tlak, ale ustáli jsme to. Ještě v závěru první třetiny jsme měli velkou šanci na skórování. Úvod druhé třetiny byl z naší strany trochu slabší, ale přesto z toho tlaku jsme dokázali dvakrát ujet a v přesilovce jít do vedení. Ve třetí třetině jsme si to naší aktivní hrou a dobrým pohybem pohlídali."

Jiří Novotný.
Novotný v Rakovníku jako hráč končí, na jaře bude pomáhat s postupem do A-třídy

Mladá Boleslav – Plzeň 0:3 (0:0, 0:2, 0:1)

Branky a nahrávky: 28. Malát (J. Holý, G. Thorell), 34. Schleiss, 51. Schleiss (Budík, Kodýtek). Rozhodčí: Pešina, Veselý – Lučan, Kis. Vyloučení: 1:5. Využití: 0:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 990 (omezený počet).

Boleslav: Krošelj (J. Růžička) – Jánošík, Ševc, D. Moravec, Pláněk, Bernad, Fillman, Lintuniemi – Kantner, Fořt, D. Šťastný – Lunter, Kotala, Pospíšil – O. Flynn, O. Najman, P. Kousal – Grim, Bičevskis, J. Stránský.

Plzeň: Pavlát (Miroslav Svoboda) – L. Kaňák, J. Holý, Graňák, Kremláček, Budík, J. Kindl, Hamšík – J. Dufek, Mertl, M. Lang – F. Suchý, Bulíř, F. Přikryl – Blomstrand, Kodýtek, Schleiss – M. Marcel, G. Thorell, Malát.