Dva domácí zápasy mají před sebou v prvoligové soutěži hokejisté HC Benátky. V zítřejším duelu nejprve přivítají Horáckou Slavii Třebíč. Hrát se bude od 17 hodin.

O dva dny později, v pondělí 6. října, se Benátečtí před vlastním publikem utkají s SK Kadaň. Tentokrát je začátek v 17.30 hodin.

„Byl bych rád, kdyby nás v důležitých zápasech přišlo povzbudit co nejvíce diváků,“ přeje si benátecký trenér Petr Haken a dodává: „Samozřejmě jakákoli podpora je slyšet a mužstvu pomůže. Budou to pro nás pochopitelně těžká utkání. Soupeři budou hrát podobný hokej, jako o týden dříve Beroun. Budeme věřit, že potvrdíme poslední domácí vítězství a bojovný výkon ve zmíněném duelu. Proti takovým protivníkům je to třeba. A pochopitelně věřím, že obě utkání pro nás budou mít dobrý konec.“

Právě v podporu publika věří v důležitých zápasech také sami hráči. „Je to skutečně tak. Věříme všichni, že nás domácí atmosféra natolik nakopne, že oba zápasy dotáhneme do vítězného konce. Tím by se uvolnila i napjatá atmosféra v kabině. Pravdou je, že doma bychom body zbytečně ztrácet neměli,“ ví moc dobře útočník Lukáš Tondr.

Benátky na 13. místě tabulky získaly 8 bodů.

PAVEL PETR