HC Benátky nad Jizerou– Český univerzitní tým 4:3

V prvním z dvojice velmi zajímavých přátelských zápasů zdolaly Benátky české akademiky rozdílem jediné branky.

Domácí vstoupili do přípravného zápasu velmi vlažně a nabuzení vysokoškoláci, kteří se perou o nominaci na univerziádu otevřeli skóre po dvacetiosmi sekundách hry. O první branku se postaral hráč druholigového Kolína Jan Kubišta.

Univerzitní tým se dostal do dvoubrankového vedení v 9. minutě zásluhou Orlovského hráče Petra Grygara, který se trefil přesně mezi Nedvídkovi betony. Benátecký brankář je také v kádru univerzitního výběru, ale v pondělním zápase hájil branku svého klubu.

Minutu před koncem snížil na 1:2 Rastislav Konečný, jenž se v benáteckém dresu objevil poprvé po svém příchodu z Vrchlabí a byl nejvýraznější postavou celého zápasu. Ve 28. minutě totiž skóroval podruhé v zápase, to už ale za stavu 2:2, neboť se ještě před jeho druhým gólem dokázal prosadit Skalický. Jako nahravač u čtvrtého gólu domácích, který po závaru vsítil Procházka, byl opět uveden Konečný.

Národní tým ještě dokázal snížit a z gólu se radoval hráč, který benátecké kluziště zná dokonale. Jiří Jakeš působil ještě v loňské sezoně v týmu
Benátek dokonce jako kapitán, nyní hájí barvy druholigového Mělníka.

Branky: 19. Konečný (Cunik), 22. Skalický (Pavlů, Urban), 28. Konečný (Urban), 34. Procházka (Konečný, Urban) – 1. Kubišta, 9. Grygar (Holuša), 44. Jakeš (Kubišta).

Rozhodčí: Macháč. Vyloučení: 2:3. Využití: 1:1. Třetiny: 1:2, 3:0, 0:1.

Benátky: Nedvídek - Gajda, Cunik, Mrkvička, M. Tondr, Lukáč, Pavlů, Kolmann - Procházka, Skalický, Hudíček, L. Tondr, Jech, Konečný, M. Pabiška, Nevyhoštěný, Bárta, Urban.

Česká republika: Šafránek (32. Malík) - Sláma, Soldán, Iterský, Hillmich, Loučka, Hornyš, Ton, Fiala - Jakeš, Kubišta, Korotvička, Grygar, Holuša, Janečka, Bezouška, Kos, Novák, Fišer, Setikovský, Kadeřábek.