Hokejové Benátky zahájily přípravu na druhý ročník v I. hokejové lize.

Ten první dopadl nad očekávání. Po nepovedené první polovině soutěže se nováček nakonec dostal až do čtvrtfinále play–off, kde vypadl s pozdějším vítězem z Ústí.

Před startem loňského ročníku se Benátky staly oficiální farmou hokejistů Liberce a tuto spolupráci si pochvalovaly všechny strany. „Pro nás to byl trochu krok do neznáma, ale tato forma spolupráce se nám bezvýhradně osvědčila,“ uvedl manažer Bartoloměj Salanský s tím, že není důvodu v nastoleném trendu nepokračovat.

Do nové sezony půjdou Benátky s novým koučem. Vladimíra Čermáka totiž oslovila extraligová Boleslav, a tak ostřílený lodivod Benátky opustil. Na jeho místo přišel Milan Černý z prvoligové Kadaně.

Ten je s dosavadním průběhem přípravy spokojen: „Trénujeme v Liberci, kde máme fantastické podmínky k přípravě. Nebojím se říci, že je máme lepší než většina extraligových týmů.“

Benátky se však nebrání ani spolupráci se sousední Mladou Boleslaví. „Určitě jsme schopni se s nimi domluvit. A to i v oblasti mládeže,“ nevyloučil možnou spolupráci Salanský.

Širokému kádru dvaatřiceti hráčů se zatím vyhýbají jakákoliv zranění. Před započetím přípravných zápasů čeká ještě tým soustředění ve Špindlerově Mlýně. Trenér Černý by rád kádr ještě doplnil: „Potřebujeme dva zkušené hráče, kteří by přinesli kanadské body.

Velmi citlivá je potom otázka rozpočtu na sezonu. „Ten bude stejný jako v loňském roce,“ řekl benátecký prezident Bohumil Bartoň

V přípravném období skříží Benátečtí zbraně také s extraligovými týmy. Tahákem určitě bude hned první přípravný zápas, ve kterém se Benátky představí na ledě Mladé Boleslavi.

Přípravné zápasy:
28. 7. Mladá Boleslav (V)
30. 7. Vrchlabí (V)
6. 8. Beroun (D)
11. 8. Kadaň (V)
13. 8. Tábor (V)
18. 8. Kadaň (D)
20. 8. Hradec Králové (V)
25. 8. Vrchlabí (D)
27. 8. Liberec (D)
28. 8. Beroun (V)
1. 9. Hradec Králové (D)
3. 9. Chomutov (V)
8. 9. Tábor (D)