HC Benátky nad Jizerou – HC Vrchlabí 2:3 SN

Situace v tabulce skupiny B v průběhu nadstavbové část I. hokejové ligy se pořádně zamotává. Tři utkání zbývají sehrát před vyřazovacími boji a o účastnících předkola play – off není zdaleka rozhodnuto.

Výrazně hádanku nerozřešilo ani utkání Benátek s Vrchlabím, tedy souboj tradičních rivalů. Jako již několikrát, hrála se vyrovnaná bitva, která dospěla až do nájezdů. Tam o druhém bodu pro celek z Podkrkonoší rozhodl novic v dresu Horalů - veterán Marek Zadina.

Ohlasy trenérů

Antonín Nečas, asistent trenéra HC Benátky: „Byl to z obou stran vyrovnaný zápas. Hrál se rychlý, důrazný, fyzický hokej. Z toho samozřejmě pramenila spousta nepřesností. Nám se bohužel nedařily přesilovky. Musím ale říci, že Vrchlabí rychle a aktivně napadalo a následně rozbíjelo naše založení přesilovek už ve středním pásmu. Zápasu dominovaly obrany, chyběla častější střelba. V nájezdech pak rozhodla obrovská zkušenost a vyzrálost Marka Zadiny. My musíme jít do každého dalšího zápasu naplno a hlavně bodovat, předkolo play – off je naším cílem.“

Josef Řeháček, trenér HC Vrchlabí: „Jeli jsme sem pro bod, a proto jsme týmu naordinovali zodpovědnou obranu. Po celý zápas se hrál vyrovnaný hokej. Ve druhé třetině jsme se v závěru dostali do vedení, nakonec Benátky vyrovnaly. Penalty jsou už hop nebo trop. Mohlo to dopadnout tak i tak.“

Branky a nahrávky: 6. Skořepa (Kica), 52. Bárta (Klimt) - 9. Látal (Zadina), 38. Beck (Matějíček), RN Zadina.

Rozhodčí: Vampola - Guth, Rittich. Vyloučení: 4:7 + navíc Zima, Rusnák (oba VR) 10 minut OT. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 583. Střely na branku: 32:29. Třetiny: 1:1, 0:1, 1:0 - 0:0 - 0:1.

Benátky: Stejskal (Nedvídek) - Bendík, Tondr, Vála, Ulrych, Niko, Mrkvička, Kajínek - Kica, Bulíř, Bárta, Kopic, Skalický, Urban, Pabiška, Klimt, Skořepa, Jech, Jonák, Nevyhoštěný.

Vrchlabí:
Koutský (Ševčík) - V. Drábek, Matějíček, Duben, Pácal, Čížek, Hanzl, Poživil, Bauer - Hubáček, Loskot, Látal, Rusnák, Vrtek, Beck, J. Drábek, Zadina, Zíma, Filip, Andres.

TOMÁŠ NEJEDLO