HC Benátky nad Jizerou – HC Slovan Ústečtí Lvi 2:3

Zápas od zápasu se Benátky blíží ústeckému favoritovi. Bohužel ani třetí zápas čtvrtfinálové série výhru nepřinesl.

Ovšem porážka o jedinou branku je pro domácího outsidera úspěchem. Domácí trenér Čermák totiž měl k dispozici velmi zúžený kádr: „My máme problémy se sestavou vinou zranění a nemocí. Dnes jsme dokonce museli použít útočníka Pabišku na postu obránce.“

Přesto dokázaly Benátky favorita notně potrápit a sehrát s ním naprosto vyrovnanou partii. A Ústí se bálo do posledních vteřin. Minutu před koncem totiž za stavu 2:3 ujížděl sám na hostujícího brankáře Salfického Skořepa, ale na zkušeného golmana nevyzrál. Ústecký golman přiznal po zápase úlevu ze zvládnutého zápasu: „Jsem rád, že jsme to dnes ubojovali. Čekali jsme, že domácí se budou chtít na domácím ledě ukázat.“ A pokračoval: „Pro mě to nebylo jednoduché utkání, protože jsem v určitých fázích zápasu dlouho čekal na zákrok a pak se musel vytáhnout.“

Po bezbrankové první třetině, ve které domácí svého soupeře opticky i přehrávali, udeřilo hned v úvodu druhé části. Jinak fantasticky chytajícího Stejskala překvapil střelou od modré Sklenička. V polovině zápasu zvýšil v přesilové hře Klobouček na 2:0 pro hosty. Domácí však nesložili zbraně a hned vzápětí uprchl hostující obraně Hruška a dokázal snížit.

Vyrovnání přišlo ve 44. minutě, kdy dotlačil puk do branky Kopic. Rozhodující okamžik však přišel o dve minuty později. Při přesilové hře projel domácí obranou Hanzl a střelou švihem rozhodl zápas.

Čtvrté utkání série je na programu hned v pondělí a na benáteckém ledě se začíná v 17.30 hodin. „Budeme chtít sérii ukončit už v pondělí, abychom mohlůi pošetřit síly na semifinále,“ prozradil ústecké odhodlání brankář Salfický.

Branky a nahrávky: 30. Hruška (M. Tondr), 44. Kopic (Konečný, Urban) – 22. Sklenička (Čaloun), 29. Kloubouček (Pazourek), 46. Hanzl (Mikulík, Bolf).

Rozhodčí: Dvořák, Ondřej – Jílek, Jindra. Vyloučení: 11:8 navíc Kloubouček (UL) 10 minut OS. Využití: 1:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 1231. Třetiny: 0:0, 1:2, 1:1.

Benátky: Stejskal – Kolmann, Kajínek, Hrach, Pavlů, M. Tondr, M. Pabiška – Konečný, Urban, Kopic, Kadeřábek, Skořepa, Weiss, Hruška, Kazatel, L. Tondr, Bárta.

Ústí: Salfický – Klobouček, Kříž, Bolf, Tůma, Macháček, Novotný, Němeček – Čaloun, Hovorka, Šagát, Dragoun, Sklenička, Heřman, Pazourek, Mikulík, Procházka, Špirko, Novák, Pšurný, Hanzl.