Benátečtí hokejisté v září vstoupí do třetí prvoligové sezony. A jdou do ní s ambiciózním cílem. „Chtěli bychom hrát někde okolo šestého místa,“ prohlásil za hráčskou kabinu obránce Michal Pavlů.

„Nereálné to není, ale ten vršek soutěže bude hodně našplapaný,“ přitakala nová útočná posila, zkušený šestatřicetiletý Tomáš Klimt. Ten svým věkem patří v kádru prvoligového týmu spíše k výjimkám, neboť v Benátkách se, jakožto na oficiální farmě extraligového Liberce, ukazují spíše nadějní mladí hráči.

„Spolupráce s Libercem samozřejmě pokračuje, neboť je výhodná pro všechny strany,“ připomněl benátecký manažer Bartoloměj Salanský. Ten také řekl, že se názor libereckých hráčů na benáteckou farmu během dvou let spolupráce radikálně změnil: „Dříve hráči považovali hraní za Benátky za odsouvání z extraligy, ale nyní už sami dobře vědí, že to tak není. Dokonce občas přijdou, zda by se nemohli, například po zranění, jít rozehrát do první ligy.“

V letošní prvoligové sezoně bude klub hospodařit s rozpočtem ve výši patnácti milionů. „Mohlo by to být samozřejmě lepší, ale i s takovými prostředky se dá první liga hrát,“ řekl předseda klubu Bohumil Bartoň.

Příprava A týmu probíhala v létě jak v domácích podmínkách, tak v prostředí tréninkových prostor extraligových libereckých Bílých Tygrů.

To si pochvaloval i trenér Milan Černý: „Měli jsme na první ligu naprosto nadstandardní podmínky, kterými disponuje Liberec. Navíc teď už máme led i v Benátkách a v těchto letních měsících je připraven naprosto špičkově.“