HC Benátky nad Jizerou – HC Olomouc 4:1

Benátečtí hokejisté doma porazili olomoucké kohouty.

První třetina nepřinesla žádné branky, ale ani mnoho šancí. Hosté vykopali ve svém obranném pásmu neprostupný val, do útočení se příliš nehrnuli. O jediné vzrušení se postaral svým výletem obránce Bendik.

Ve druhé třetině přišly i branky. Po hříchu se ale z první z nich radovali Olomoučtí. Szturc dostal před Stejskalem libovolné množství času na dorážky a otevřel skóre.

Benátky ale dokázaly srovnat ještě ve druhé dvacetiminutovce. Při přesilovce se dostal před brankou ke kotouči Pavlů. Nic mu nevadilo, že mu na zádech visel Vyrůbalík.

Pak se začal hrát parádní hokej. Domácí mohli jít do vedení při samostatném úniku Pabišky, pak jeli dva na jednoho, ale Kica s Bártou neuspěli. Na druhé straně se musel ohánět i Stejskal, když zlikvidoval únik Kucharzyka. Pak ještě zahroziol aktivní Szturc.

Do hlavní role zápasu se ale pasoval domácí Bárta. Pět minut před koncem využil po šesti vteřinách přesilovku, za minutu si vyměnil puk s Kicou a bylo hotovo. V poslední minutě ještě přidal čtvrtý banán na cestu Olomouckým Krejčík po akci s Urbanem.

Branky a nahrávky: 29. Pavlů (Klimt), 56. Bárta (Kolmann), 57. Bárta (Kica), 60. Krejčík (Urban, Bendík) - 26. Szturc (Kucharczyk).

Rozhodčí: Horák - Kreuzer, Svoboda. Vyloučení: 3:6. Využití: 2:0. Diváci: 250. Třetiny: 0:0, 1:1, 3:0.

Benátky: Stejskal - Kolmann, Bendík, Tondr, Vála, Pavlů, Ulrych, Štich - Kica, Weiss, Bárta, Kopic, Urban, Pabiška, Klimt, Skořepa, Jech, Hudíček, Krejčík, Nevyhoštěný.

Olomouc: Žigárdy - Bořuta, Mikel, Ondrušek, Janáček, Vyrůbalík, Nedbálek, Bartoň, Lhotský - Ministr, Polodna, Šedivý, Černý, Brančík, Řípa, Ondráček, Haluza, Szturc, Pekr, Kucharczyk.