HC Benátky nad Jizerou - HC Most 4:2

V oboustranně tvrdě hraném utkání ze z důležitého zisku bodů radovaly domácí Benátky.

Do vedení však šli hosté z Mostu. V osmé minutě ujel Vladimír Machulda a tvrdou střelou nad vyrážečku nedal Stejskalovi šanci. Na řadě byli Benátečtí a za čtyři minuty také vyrovnali. Hostující brankář Sáblik neudržel mezi betony střelu Kopice.

Rozhodující momenty si domácí schovali do rozmezí šedesáti sekund ve druhé třetině. Nejprve poslal domácí do vedení Jozef Lukáč, jenž dokonale využil precizní Kopicovi přihrávku. Uběhla přesně jedna minuta a domácí zvedali ruce nad hlavu znovu. Laxní vyhození Mosteckých zachytil Vantuch a vyslal do samostatného úniku Duška. Přesné zakončení nad lapačku zmamenalo dvoubrankové vedení.

Hosté však nesložili zbraně. Těsně před koncem druhé dvacetiminutovky slavil branku po přesné kombinaci v útočném pásmu Kamil Černý.

Domácí Benátky chtěly ve třetí třetině přidal pojistku v podobě dalšího gólu, ale dvě šance Duška brankou neskončily. Tu třetí již ale Dušek v branku přetavil. Po divokém závaru před Sáblíkem doklepl benátecký forvard kotouč téměř do prázdné branky.

Branky: 13. Kopic (Weiss, Skořepa), 36. Lukáč (Kopic, Bárta), 37. Dušek (Vantuch), 58. Dušek (Víšek) - 8. Machulda (Havlůj, Poživil), 40. Černý (Budínský, Šinkovič).

Rozhodčí: Jílek - Brejcha, Šmíd. Vyloučení: 9:9. Využití: 1:1. Diváci: 402. Třetiny: 1:1, 2:1, 1:0.

Benátky n/J: Stejskal - Drábek, Kajínek, Hrach, Tondr, Lukáč, Pavlů, Kolmann - Procházka, Dušek, Vantuch, Kopic, Skořepa, Weiss, M. Pabiška, Víšek, Bárta, Špaček, Jech, Hruška, Havel.

Most: Sáblík - Poživil, Stříteský, Charousek, Černý, Lomička - Havlůj, Machulda, Urban, Šinkovič, Budínský, Jan Bauer, Nekvinda, Vrtek, Nedrda, Mach, Böhm.