HC Benátky nad Jizerou – SK Kadaň 2:1

Benáteckým hokejistům vychází závěr prvoligové soutěže. V sobotním důležitém zápase dokázali na domácím ledě zdolat Kadaň. Výhra jim zajistila posun na jedenácté míto v tabulce, právě před Kadaň.

První třetina branku nepřinesla. V největší šanci se ocitl hostující Boušek, který upaloval osamocen na Stejskala, ale domácí klec minul.

První branku vsítili domácí. Na konci přesilové hry vypálil obránce Kolmann a za ležícího Hanuljaka doklep kotouč do sítě Dušek. Kadaňští odpověděli za deset minut. Dokanalé využití situace dva na jednoho předvedli Balász a zakončující Chmelíř.

O minutu později skončilo utkání pro hostujícího Revaye, který dostal trest na pět minut a do konce utkání za nebezpečnou hru vysokou holí.

Rozhodující okamžik si přichystal domácí forvard Stanislav Procházka na 57. minutu. Ten poslal kotouč nechytatelnou dělovkou do horního rohu Hanuljakovi branky přesně s koncem vlatního oslabení.

Branky: 21. Dušek (Kolmann, Cunik), 57. Procházka (Skořepa) – 31. Chmelíř (Balász, Šíp).

Rozhodčí:
Přikryl – Machálek, Škach. Vyloučení: 5:9, navíc Revay (KAD) 5 minut + DKU. Využití: 1:0. Diváci: 565. Třetiny: 0:0, 1:1, 1:0.

Benátky: Stejskal – Lukáč, Pavlů, Hrach, Kolafa, Cunik, Kolmann, Kajínek – Vantuch, Dušek, Procházka, Kopic, Skořepa, Weiss, Konečný, Urban, Víšek, Nevyhoštěný, Špaček, Jech.

Kadaň: Hanuljak – Szakál, Višňák, Chmelíř, Revay, Pospíšil, Mašek, Kloz – Boušek, Fink, Šíp, Balász, Ton, Polanský, Gombár, Rybecký, Rudovský, Freiberg, Charousek, Zika.