HC Benátky nad Jizerou – HC VCES Hradec Králové 1:4

Benátecký hokejový stadion viděl včera prvoligovou bitvu šestého týmu tabulky se čtvrtým.

Mírným favoritem byl hostující tým z Hrdce Králové a papírové předpoklady nakonec Východočeši naplnili, když vyhráli 4:1.

Přitom vstup do zápasu vyšel domácím. Hned při první přesilové hře se před brankáře Alexu proháčkoval dvoumetrový kolohnát Urban a pohodlně otevřel brankový účet zápasu. Bohužel to byla poslední benátecká hokejová radost večera.

Za dvě minuty navíc bylo vyrovnáno. Hradečtí tak dlouho míchali pukem před Nedvídkem, až se k němu dostal Budínský a našel skulinku mezi betony domácího brankáře.

Pak přišla velká chvíle sedmatřicetiletého matadora Karla Nedbala, který strávil dvě sezony také v Benáteckém dresu. Hradec jej angažoval před vánočními svátky kvůli rozsáhlé marodce. Při přesilovce dokázal hradecký bek dostat puk do sítě a z branky do sítě svého bývalého klubu měl obrovskou radost. Dokonce si u rozhodčího na památku vyžádal i puk.

Hned z kraje druhé třetiny se prosadila mladoboleslavskému publiku další známá tvář. Někdejší boleslavský kapitán Jiří Kadlec se trefil nádherně „pod víko“ a Hradec vedl 3:1.

Benátečtí měli ve zbytku zápasu několik šancí na vyrovnání, ale Alexu již překonat nedokázali. Naopak čtyři vteřiny před koncem zápasu ještě zvýraznil hradecké vítězství Moskal.

Branky a nahrávky: 4. Urban (Kajínek) – 6. Budínský (Koudelka), 20. Nedbal (Koudelka), 24. Kadlec (Roubík, Karlíček), 60. Moskal (J. Hruška).

Rozhodčí: Petružálek – Hynčica, Mašek. Vyloučení: 8:8. Využití: 1:3. Diváci: 323. Třetiny: 1:2, 0:1, 0:1.

Benátky: Nedvídek - Drábek, Kajínek, Kolmann, Pavlů, Hrach, Tondr, Ton - Kica, Hudíček, Loskot, Kudrna, Pabiška, Vařecha, Weiss, Skořepa, Nevyhoštěný, Jech, Urban, Bárta, Kazatel.

Hradec: Alexa - Křetínský, Pánek, Seidl, Hendrich, Nedbal, Karlíček, Klement, Lesák - Fořt, Rapač, Moskal, Budínský, Koudelka, Volráb, Berger, Roubík, Kadlec, J. Hruška, O. Hruška.