Dokázali ale, že mužstvo má svou sílu a i když se nedařilo podle představ, vítězství nakonec vybojovali. O to je samozřejmě výhra cennější.

V duelu s posledním celkem druholigové tabulky skupiny Střed se Benátečtí už v 6. minutě museli vzpamatovat z pořádného šoku. V tu chvíli už svítilo na ukazateli skóre 0:2!

Nejprve při hře čtyři na čtyři skóroval kutnohorský P. Beránek a vzápětí po sólovém nájezdu zvyšoval dokonce v oslabení Bláha.

Domácím pak pomohla branka na začátku druhé třetiny v dvojnásobné početní převaze. Následně se museli aktéři zápasu znovu odebrat do kabin, to kvůli výpadku proudu. Ještě do druhé sirény pak pro změnu benátecký M. Beránek srovnal stav a začínalo se prakticky znovu.

Ovšem ve třetí části Benátky dvěma góly soupeři odskočily, a i když soupeř ještě dokázal odpovědět, přišly další dvě branky v hostující síti a bylo rozhodnuto.

Branky a nahrávky: 21. Skořepa (Beránek, Svoboda), 33. Beránek (Weiss, Tondr), 44. Mařík (Kocman), 48. Malý (Beránek, Skořepa), 58. Mařík (Gajda), 58. Weiss (Kadeřábek, Jakeš) - 5. Beránek (Polák), 6. Bláha (Janata, Beránek), 51. Mizera (Polák), 59. Beránek (Polák, Hemský). Rozhodčí: Neťuka - Prokop, Špringl. Vyloučení: 8:13 + navíc Barta (KH) 10 minut za nesportovní chování, Muras (KH) 10 minut za naražení zezadu, Kraučuk (KH) 20 minut a trest do konce utkání za nesportovní chování. Využití: 2:0. V oslabení: 1:2. Diváků: 310. Třetiny: 0:2, 2:0, 4:2.

HC Benátky: Barek - Beránek, Svoboda, Nedbal, Klaban, Tondr, Ton, Gajda, Klouček - Malý, Skořepa, Kristek - Kocman, Mařík, Stehno - Jakeš, Kadeřábek, Weiss - Kučera, Drak. Trenér Luděk Škaloud, asistent Antonín Nečas.

Benátecké hokejisty čekají v následných dvou kolech druholigové soutěže dvě derby. V neděli 16. prosince se od 17 hodin představí na ledě Nymburka, ve středu 19. prosince přivítají v domácím prostředí od 17.30 hodin Kolín.