To se A tým vedený Ladislavem Koldou a asistenty Alešem Vladykou a Antonínem Nečasem probojoval do finále II. ligy a jen jediné vítězství ho dělilo od historického úspěchu – postupu do druhé nejvyšší domácí soutěže!

K jakým změnám v klubu došlo na trenérských postech a v hráčském kádru prozradil prezident HC Benátky Bohumil Bartoň..

Nejpodstatnější změnou je jistě střídání na trenérském postu u druholigového týmu. K čemu tedy dochází?
U druholigového mužstva skončil trenér Ladislav Kolda. Obdržel nabídku vést prvoligový Most. S jeho prací v klubu jsme byli maximálně spokojeni. Vždyť dvakrát přivedl tým do finále I. ligy. Proto jsme mu vyhověli. Staronovým koučem se tak stal Luděk Škaloud. Příznivcům hokeje jistě nemusíme připomínat, že právě on vedl v minulosti mužstvo, které bojovalo v baráži o účast v I. lize. Jsem přesvědčen o tom, že právě Luděk Škaloud naváže na kvalitní trenérskou práci z posledních let.

K jakým novinkám dojde u benátecké mládeže?
Po čtyřech letech u benátecké mládeže končí Aleš Vladyka. Ten poslední dva roky pracoval ve funkci šéftrenéra mládeže. Také on odvedl pro benátecký klub obrovský kus práce. Jeho místo zaujme úspěšný trenér dorostu Martin Novák. Pod jeho vedením dorostenci obsadili ve druhé nejvyšší soutěži výtečné čtvrté místo. Dojde i k některým posunům na trenérských postech u žákovských týmů. Nově pak přichází Petr Zvolenský. Jeho úkolem bude vést nově vytvořený juniorský tým HC Benátky.

Důležitá je také otázka změn v hráčském kádru. K jak velké obměně dojde?
Pokud jde o brankáře, zůstávají oba. To znamená Martin Barek a Jan Hanousek. Právě Barek v minulosti potvrzoval své nesporné kvality. Hanousek se v současné době připravuje v Mladé Boleslavi. Z Liberce se na hostování objeví Jiří Svoboda a Milan Beránek. Jednáme dále s Kolínem, máme eminentní zájem o Karla Nedbala. Z Mladé Boleslavi přichází Martin Tondr, rovněž na hostování a trénují s námi rovněž loňští boleslavští junioři Kumstát a Kolman. Z útočníků zůstávají Jakeš, Kocman, Zajíček, Skořepa, Mácha. Ti patří k našim kmenovým hráčům. Po zranění se vrací Miloslav Kučera. Benáteckými hráči už jsou také Jiří Kristek, Tomáš Kadeřábek a Petr Weiss z Mladé Boleslavi. Po hostování v Kolíně se vrací i Jiří Drak. Jednáme ještě s Hvězdou o prodloužení působení Martina Maříka. Výsledek jednání budeme znát do dvou týdnů. Jsme také domluveni s Kladnem o možnosti startu mladíků z tohoto středočeského extraligového klubu. Už loni nám Kladenští výrazně pomohli.“