Brankář Dominik Hašek v Benátkách! Ne, nejedná se o přestupovou senzaci v prvoligovém hokeji. To jenom nejslavnější brankář české hokejové historie navštívil jako exkluzivní host právě probíhající kemp hokejové mládeže v Benátkách nad Jizerou.

Nápad na něj se zrodil v hlavě šéftrenéra místních mládežnických celků Bohumíra Kinkora před rokem. „Když jsem se ptal našich mladých hráčů, jak tráví volno, tak říkali, že vůbec netrénují. Přitom by se měli připravovat už od srpna, ideálně na ledě. A tak vznikla myšlenka odstartovat letní hokejovou školu,“ říká organizátor obou dosavadních ročníků.

„Letos tady máme padesátku dětí, které jsou rozděleny do čtyř skupin podle věku. Asi sedmdesát procent jsou hráči registrovaní v Benátkách, zbytek tvoří hráči z jiných klubů – například ze Žďáru, Mělníka nebo Trutnova,“ objasňuje Kinkor.

Ten také stojí za zorganizováním návštěvy světového věhlasu. „Loni jsme měli domluveného Jirku Hudlera, ale jeho návrat za moře návštěvu zhatil,“ vzpomíná šéftrenér benáteckých juniorských týmů.

„Letos jsem o našem kempu mluvil se svým spolužákem ze studia trenérské A licence Stanislavem Mečiarem a ten mi doporučil Dominika Haška. Moc jsem tomu nevěřil, ale Standa mě ujistil, že když Dominik něco slíbí, určitě to dodrží,“ komentuje Kinkor přípravy návštěvy.

A jak Dominátor řekl, tak se také stalo. Ve čtvrtečním dopoledni se stal hostem improvizované besedy s malými hokejisty. Okruh jejich otázek byl rozmanitý, od jeho začátků na pardubickém zimáku až po angažmá v Buffalu a Detroitu.

„Rád se podobných akcí účastním. Jsem rád, když se mohu s mladými talenty podělit o svoje zkušenosti a zážitky,“ řekl k samotné akci šestačtyřicetiletý gólman, jenž letos na rok přerušil kariéru. Jakým směrem se bude ubírat, zatím neví. „Teď jsem si dal rok pauzu a pak uvidím. Zatím to neřeším. Uvidíme, zda přijde nějaká nabídka,“ řekl Hašek, který úplně nevyloučil ani návrat do extraligy.