HC Benátky nad Jizerou - BK Mladá Boleslav 3:1

Výrazně prořídle působily boleslavské řady, jenž se vydali k derby na led regionálního souseda.

Trenér Jeřábek nechal odpočívat například Výborného, Balaštíka, Čuttu a další. Prostor naproti tomu dostali ostatní hráči širšího kádru. Poprvé oblékl dres A-mužstva junior David Koudela a hned z toho byla asistence při brance Davida Vrbaty. Radovat se z ní ale nemohl, protože šlo o jediný úspěch Bruslařského klubu, zatímco domácí Benátky se radovaly hned třikrát.

V boleslavském dresu byl aktivní především David Vrbata, dvě jeho střely Stejskal vyrazil, další se mezi tři tyče nevešly. Vrbatu však spoluhráči příliš nepodporovali. Jiří Stejskal v benátecké brance v první třetině musel zasahovat jen šestkrát. Ani Valent na druhé straně nemusel řešit příliš ošemetných situací, zapotil se ale při průniku Ulrycha a následné Krejčíkově střele, kterou chytil do lapačky.

V 17. minutě byli shodně vyloučeni Skalický a Dudáš a prvoligové Benátky při hře ve čtyřech poprvé udeřili. Novic Jaroměřský od vlastní branky nastartoval Klimta, který ideálně načasovaným pasem vyslal na zteč Lukáše Krále, jenž velmi zkušeně od mantinelu vybruslil do střelecké pozice, využil zakrytého výhledu Valenta a přesnou střelou trefil šibenici. V závěru třetiny ještě došlo k souboji Vrbaty se Stejskalem, vyrážečka domácího gólmana byla rychlejší.

Co se nepodařilo Vrbatovi, zvládl už ve druhé třetině na druhé straně Krejčík. Od modré se napřáhl Vitásek a před boleslavským gólmanem tečoval mladý boleslavský odchovanec.

Ve 28. minutě to začalo zavánět debaklem pro extraligový tým. Opět u toho byl Vitásek, jenž se vřítil před Valenta, ten odrazil puk na hůl Klimta, jenž zvýšil na 3:0.

Jedinou branku hostů pak zaznamenal ve 34. minutě David Vrbata.

Branky a nahrávky: 18. Král (Klimt, Jaroměřský), 26. Krejčík (Vitásek), 28. Klimt (Vitásek, Skořepa) - 34. Vrbata (Koudela).

Rozhodčí: Wagner - Záhora, Holec. Vyloučení: 8:12. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Třetiny: 1:0, 2:1, 0:0.

Benátky: Stejskal - Kajínek, Niko, Vála, Vitásek, Ulrych, Jaroměřský, Hobza, M. Pabiška - Klimt, Skořepa, Kellner, Kopic, Král, Krejčík, Liška, Jech, Vařecha, Weiss, Jánošík, Skalický.

Boleslav: Valent - Beňovič, Rýgl, Dudáš, Baldwin, Jindra, Žabka, Chaloupka - Tomas, Bahenský, Tománek, Lenc, Plodek, Vrbata, Loskot, Koudela, Jiránek, L. Pabiška.