Domácí tým rychle vedl, už po dvou minutách zakončil rychlou souhru přesnou střelou Petr Šafařovský. Hosté zlobili hlavně v přesilovkách, hodně vidět byla i formace s exbenáteckými Bittnerem a Psotou. Jako by to byla předzvěst toho, co má tohle komando předvést…

Benátkám se podařil i vstup do druhé části, opět bylo odehráno jen něco přes dvě minuty, když náskok domácího týmu zdvojnásobil Adam Dlouhý. Krátce nato se poprvé radovala i Horácká Slavia. Psotovu ránu tečoval mimo dosah Žajdlíka Ladislav Bittner.

Domácí si ještě vzali dvougólové vedení zpět. Také to bylo po šikovné teči, Hujerovu pobídku usměrnil na místo určení Sebastian Čederle. Tím se ale Benátečtí pro tento zápas vystříleli.

Naopak Třebíč se ve třetí třetině dostala do herní pohody. Pomohla k tomu rychlá kontaktní branka, po chybě v rozehrávce zůstal před Žajdlíkem volný opět Bittner a věděl si rady – 3:2. Hosté přidali, byli střelecky aktivnější a dokázali i vyrovnat. Po závaru před brankou se zblízka prosadil Matěj Psota.

Za stavu 3:3 se prodlužovalo. Hned zkraje nastaveného času pohrdl slušnou příležitostí domácí Najman, a tak trestali hosté. Martin Šťovíček se rozjel od vlastní modré, ustál atak jednoho obránce a překonal Žajdlíka bekhendovým blafákem.

Šťovíček, Psota i Bittner pobrali v utkání po třech bodech a významně přispěli ke dvoubodovému zisku Třebíče. Benátky může mrzet ztracené dvougólové vedení. Napravit dojem můžou hned v sobotu, kdy hrají na ledě Frýdku-Místku.

Antonín Nečas (HC Benátky nad Jizerou): Byl to podobný zápas jako každý s Třebíčí. Utkání bylo bojovné a vyrovnané. Vedli jsme 3:1, avšak v závěru jsme udělali dvě individuální chyby a hostům dali možnost na srovnání zápasu.

David Dolníček (SK Horácká Slavia Třebíč): Brzy jsme dostali branku. Poté jsme měli dvě velké šance, které jsme neproměnili. V první třetině nám příliš nešla přesilová hra. Ve druhé části nám vyšla jedna akce, jinak jsme ale s naším výkonem nebyli spokojeni, hra se nám nedařila. Před třetí třetinou jsme zatřásli se sestavou a zkusili hru vabank. Vyšlo nám to, protože tuto třetinu jsme odehráli perfektně. Myslím si, že jsme mohli vyhrát i za tři body. Poté, co jsme ale předváděli po dvě třetiny, jsme šťastní i za ty dva.

HC Benátky nad Jizerou – SK Horácká Slavia Třebíč 3:4 po prodl. (1:0, 2:1, 0:2 – 0:1)
Branky a nahrávky: 3. Šafařovský (Jansa, Wiencek), 23. A. Dlouhý (Šír, Najman), 33. Čederle (Hujer, Pabiška) – 27. Bittner (Psota, Krliš), 45. Bittner (Šťovíček, Psota), 54. Psota (Bittner, Šťovíček), 62. Šťovíček (Ferda). Rozhodčí: Souček, Zavřel – Hnát, Podrazil. Vyloučení: 4:2. Využití: 1:0. Bez diváků.
HC Benátky nad Jizerou: Žajdlík – Kunst, Cibulka, Aubrecht, Böhm, Kovář, Kollert, Hampl – A. Dlouhý, Najman, Šír – Pabiška, Čederle, Hujer – Šafařovský, Jansa, Wiencek – Křepelka, Strnad, Vomáčka.
SK Horácká Slavia Třebíč: Jekel – Furch, Kowalczyk, Stehlík, L. Chalupa, Nedbal, Tejnor, Vodička – Šťovíček, Nedvídek, Vodný – Psota, Bittner, Krliš – Hrubec, Michálek, Ferda – Oščádal, Křehlík, Kořenek.