Skóre se poprvé pohnulo až v polovině utkání. Benátecký Zachar objel obránce, natlačil se před branku a prostrčil puk mezi betony budějovického gólmana. Po dvou třetinách tedy domácí vedli jen nejtěsnějším rozdílem 1:0.

Náskok ovšem dlouho neudrželi. Hosté využili přesilovku a Plášil čtyři minuty po začátku třetí části srovnal. Deset minut před koncem si Benátky vzaly vedení zpět. Špaček si najel do útočného pásma a střelou z pravé strany překvapil hostujícího brankáře.

Odpověď Budějovic na sebe opět nenechala dlouho čekat. Po pěti minutách vypálil z mezikruží Heřman a zase bylo vyrovnáno. O výhře Motoru rozhodl Gilbert, který se po pěkné individuální akci protáhl až před branku a prostřelil Schwarze.

Nabitý program Chance ligy pokračuje, Benátky čeká další zápas už ve středu 16. ledna. O body pojedou bojovat do Prostějova.

Benátky n. J. - České Budějovice 2:3

Branky a nahrávky: 33. M. Zachar (Wiencek), 50. D. Špaček (Poizl) – 44. Plášil (Endál, Bradley), 55. Heřman, 58. Gilbert (Pavlin). Rozhodčí: Micka, Veselý - Bosák, Horažďovský. Vyloučení: 7:10. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 351. Střely na branku: 21:44. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:2, 2:3.

HC Benátky nad Jizerou: Schwarz – Kolmann, Kunst, Žůrek, Havlín, Poizl, Maier, Klodner – Wiencek, Bittner, M. Zachar – A. Dlouhý, Šír, D. Špaček – Rychlovský, Najman, Teplý – Žemba, Burda, Klapka.