Úvodní třetina nepřinesla změnu skóre. Mírnou střeleckou převahu měla Poruba, ale ani při přesilové hře nedokázala překonat domácí obranu v čele s teprve sedmnáctiletým gólmanem Králem.

První gól padl až zkraje druhé části. Rychlou souhru hostujícího týmu zakončil po parádní nahrávce Žobolova finský útočník Markus Korkiakoski, který střílel do odkryté branky.

Domácí mužstvo ale našlo odpověď a zasloužili se o to dva benjamínkové. Ránu šestnáctiletého debutanta Cibulky sice srazil mimo tři tyče spoluhráč Hrabík, puk se však od zadního hrazení odrazila příhodně na hůl stejně starého Jakuba Hujera a ten ze snadné pozice srovnal na 1:1.

Hosté pak utkání zlomili v přesilových hrách. Tři minuty před druhou sirénou využil početní výhodu střelou z mezikruží Petr Stloukal a vrátil svému týmu vedení.

Na něj navázal v úvodu druhé třetiny opět při přesilovce svým prvním gólem v sezoně Tomáš Jáchym a bylo to už 1:3 z pohledu Benátek.

Definitivní podobu dal výsledku Radim Toman, který v závěru dobrým napadáním uzmul kotouč a po krátkém úniku po levém křídle zacílil přesně nad lapačku Krále.

Poruba tak od Jizery veze všechny body, zato Benátky vyšly v prvním letošním utkání naprázdno. V příštím kole je navíc čeká přetěžký úkol, v sobotu budou hrát na ledě první Jihlavy.

HC Benátky nad Jizerou – HC RT TORAX Poruba 2011 1:4 (0:0, 1:2, 0:2)
Branky a nahrávky: 34. Hujer (Hrabík, Cibulka) – 26. Korkiakoski (Žolobov, Stloukal), 38. Stloukal (T. Jáchym, Korkiakoski), 46. T. Jáchym (Stloukal, Korkiakoski), 56. Toman. Rozhodčí: Bejček, Jaroš – J. Dědek, Hnát. Vyloučení: 5:4. Využití: 0:2. Bez diváků.