Gól po teči Jakuba Hajného, ale také tři nastřelené tyčky za zády hostujícího brankáře Žajdlíka. První třetina derby měla jednoznačný průběh, Benátky se prakticky pořád jen bránily. Žajdlík ale postavil tyčky dokonale. Hlavně ruský obránce Zacharčuk nešťastně zvedal zrak ke stropu haly, protože konstrukci rozezvučel hned dvakrát.

Hosté nastoupili do zápasu už bez svého nejproduktivnějšího hráče Kryštofa Hrabíka, který odletěl do zámoří. Na kempu organizace San Jose Sharks bude bojovat o smlouvu. Chyběli i další podzimní tahouni, a tak se Benátky směrem dopředu trochu hledaly.

V první třetině vyslaly na domácího gólmana Brízgalu jen pět střel a ve druhé dokonce jen tři – přesto právě v prostředním dějství vyrovnali. Domácí propadli ve středním pásmu a únik dvou útočníků proti brankáři zakončil přesně Benjamin Vomáčka.

Ze závodů TOI TOI Cup v Jabkenicích
OBRAZEM: Jabkenicemi projel Český pohár v cyklokrosu TOI TOI Cup 2020

Ve třetí třetině se Kladenští tlačili za druhým gólem. Museli ale přežít dvě nadějné šanci soupeře – Wiencek a po něm i Jiruš uháněli sami proti Brízgalovi, který ale oba samostatné úniky pokryl a podržel svůj tým.

V posledních minutách domácí uzamkli Benátecké v pásmu a ostřelovali Žajdlíka. V přesilové hře Marosz nejprve napálil tyčku, o necelou minutu později při pokračující početní výhodě ale vymyslel rozhodující akci.

V rohu kluziště zamíchal pukem a nahodil jej před branku. Tam sice zakročil jeden z beků, ale tak nešťastně, že pouze odrazil kotouč na levý kruh na hůl Adama Kubíka, který pohotově prostřelil Žajdlíka a rozhodl o výhře Rytířů.

Hosté už na srovnání nedosáhli ani v závěrečné power play a prohráli těsně 1:2. Další zápas je čeká hned ve středu, na svém ledě u Jizery hostí Horáckou Slavii Třebíč. Po dvou zápasech proti mužstvům ze špičky je tak čeká papírově schůdnější soupeř, Třebíč je v tabulce jen o dvě místa a o dva body před týmem trenéra Jiruše.

Rytíři Kladno – HC Benátky n/J 2:1 (1:0, 0:1, 1:0)

Branky a nahrávky: 7. Hajný (Štochl, Hlava), 55. Kubík (Marosz) – 29. Vomáčka (Křepelka, Strnad). Rozhodčí: Doležal, Dědek – Jindra, Bělohlav. Vyloučení: 2:2, navíc Frye (K) na 10 min. Využití: 1:0.

Kladno: Brízgala – Frye, Mikliš, Sorokin, Zacharčuk, Kehar, Zelingr, Štochl – Jelínek, Kubík, Plekanec – Bílek, Marosz, Guman – Jágr, Machač, Filip – Hlava, Hajný, Pitule.

Benátky: Žajdlík – Aubrecht, Kollert, Böhm, Kovář, Cibulka, Bieniek, Had – Pabiška, Čederle, Jiruš – Wiencek, Jansa, Hujer – Putz, Šafařovský, Drábek – Vomáčka, Strnad, Křepelka.