„Jsme velmi rádi, že se podařilo udržet kostru týmu a dává nám to trochu klidu oproti minulé sezoně. Tým budeme postupně doplňovat a o všem budeme informovat," říká k podpisům sportovní manažer týmu Jan Stehlík.

Toho musí těšit zejména udržení nejproduktivnějšího hráče týmu Davida Šafránka. Bývalý útočník Kolína odehrál za Benátky nad Jizerou 40 zápasů a v nich zapsal parádních 61 kanadských bodů za 33 branek a 28 asistencí. V celé soutěži byl, co se týče bodů, devátý nejlepší. Závěr sezony však musel Šafránek vynechat kvůli zdravotním problémům a možná i proto se Benátky nedokázaly protáhnout do vyřazovacích bojů.

„Je těžké přijít do nového týmu, hrát svoji hru a prosadit se. David se s tím ale popasoval dobře a odrazem toho je jeho vysoké postavení v kanadském bodování,“ vyprávěl před časem Stehlík v rozhovoru pro Deník.

Šafránkovi pomohlo i angažování jeho někdejšího parťáka Václava Jankovského, který v Benátkách také přidá další sezonu. K mužstvu se připojil až v průběhu ročníku, během 29 zápasů ale posbíral skvělých 49 bodů. 22 gólů vstřelil a na dalších 27 nahrál. Přestože jednatřicetiletý forvard odehrál méně utkání než většina spoluhráčů, v bodování týmu se zařadil na třetí místo.

Solidní bodový příspěvek dokázal přidat také třetí z bývalé kolínské party Dominik Zumr, který si svými výkony vysloužil rovněž smlouvu na další sezonu. Během 28 utkání stihl posbírat 25 bodů za deset branek a 15 asistencí a další příspěvek krutě utnulo zranění z utkání v Ústí nad Labem. Zlomenina zápěstí Zumra vyřadila z finiše ročníku.

Další rok ve svém mateřském celku přidá také další útočník Vojtěch Havlas. Ten během sezony nastoupil ke 34 utkáním a z kanadského bodu se radoval patnáctkrát. Kromě toho skvěle plnil důležitou práci při bránění oslabení.

Posledním potvrzeným jménem v benáteckém dresu je mladý útočník Jan Dvořák. Hokejista, který přišel do Benátek z Dvora Králové, do mužstva skvěle zapadl a s 38 body za devět gólů a 29 asistencí se zařadil na páté místo v klubovém bodování. Stále má navíc potenciál svoje výkony zlepšovat a bodový přínos zvyšovat.

Benátky to rozhodně budou potřebovat, pokud budou pomýšlet výš než v této sezoně. Letos se totiž neprobojovaly do nadstavbové skupiny A a ve skupině B neuhrály první dvě místa, která zaručují účast v předkole. Kostru týmu nyní Středočeši mají a budou potřebovat ji vhodně doplnit.

Jak navíc sportovní manažer klubu v rozhovoru pro Deník prozradil, v mužstvu by měl pokračovat i druhý nejproduktivnější hráč Kamil Bříška. Tým se bude snažit posílit o dva kvalitní beky, útočníka do prvních dvou formací a také brankářskou jedničku. Martin Sejpal totiž v mužstvu pokračovat nebude.