Benátky se hlavně zpočátku utkání prezentovaly agresivní a účinnou hrou, na branku domácího Milana Kloučka se řítil jeden útok za druhým. Jeden z nich zužitkoval úvodní trefou v početní výhodě Ondřej Chrtek. Zanedlouho bylo na střídačce hostů ještě veseleji – na rozdíl dvou branek zvýšil Radek Veselý, kterého zpoza branky perfektně našel Matous Bělohorský.

Stadion dlouho tahal za kratší konec. Kromě šance Komárka, kterou zlikvidoval Stezka, se v první třetině k žádné větší příležitosti nedostal. To si však Litoměřice vynahradily po přestávce, v pětadvacáté minutě se prosadil hned po vhazování Filip Hanták. Benátky na kontaktní branku odpověděly nejlepším možným způsobem, hned po návratu z trestné lavice se prosadil Matěj Psota.

Závěrečná dvacetiminutovka patřila Litoměřicím. Středočeši nadějný stav neudrželi, díky brankám Miškáře a Hantáka z posledních pěti minut základní hrací doby zápas dospěl do prodloužení.

Hokejisté Znojma slaví první vítězství v přípravě.
Boleslavi ve Znojmě nestačilo ani šest gólů

V nastavení měl nejprve gól na hokejce domácí Komárek, slibnou šanci na poslední chvíli hasil obětavý Kolmann. A když Stezka zneškodnil střelu Janduse, rozhodl z protiútoku úspěšným blafákem Kryštof Hrabík.

Další přípravné utkání Benátky sehrají v úterý, na domácím hřišti přivítají Slovan Ústí (18.00).

Stadion Litoměřice – HC Benátky n. J. 3:4 pp. (0:2, 1:1, 2:0 - 0:1). Branky: 24. Hanták (Dvořák), 56. Miškář (Zajan), 58. Hanták (Pilař) – 5. Chrtek (Dlouhý), 8. Veselý (Bělohorský), 36. Psota (Hrabík), 63. Hrabík (Psota, Kolmann). Rozhodčí: Vyštejn, Folk – Votrubec, Śevic. Vyloučení: 4:7. Využití: 0:1. Diváci: 220.

Benátky: Stezka (Hosnedl) – Kolmann (A), Husa, Bednář, Havlín, Maier, Jandejsek – Dlouhý (C), Chrtek, Hrníčko – Psota, Hrabík, Teplý – Bělohorský, Veselý, Bittner – Nezbeda, Šír, Průžek.