V hokejovém prostředí se dlouho spekulovalo o tom, jestli Benátky po sestupu nastoupí do druhé ligy, nebo se rozhodnou pro start v nižších soutěžích. Od minulého týdne je ale konečně jasno a vedení klubu údajně od začátku počítalo s třetí nejvyšší soutěží. „V podstatě jsme s jinou variantou ani nepracovali, na vše jsme se začali chystat už někdy kolem února, když už bylo zřejmé, že sestup z první ligy Benátky patrně nemine,“ uvedl pro klubový web jednatel klubu Martin Novák.

Do mezisezonního okna už vstupují Benátky s kompletně novým trenérským štábem a novým sportovním manažerem. O přivádění posil a podepisování smluv s hráči se bude starat Jan Stehlík, který loni vykonával funkci sportovního manažera v Kolíně.

Hlavním koučem pak bude Antonín Nečas, kterému budou vypomáhat Luděk Škaloud s Radkem Hrabákem mladším. Jedná se o jména, která jsou s benáteckým hokejem úzce spjatá. Devětačtyřicetiletý Nečas působil v Benátkách na pozici asistenta trenéra od sezony 2006/2007, kdy mužstvo nastupovalo ještě ve druhé lize. Předtím navíc strávil v týmu tři sezony coby hráč.

„Tonda byl pro nás jasnou volbou. Po devatenácti letech v benáteckém hokeji, kdy působil hlavně jako asistent, si to rozhodně zaslouží a má naši plnou důvěru. Zároveň bude i trenérem juniorského týmu tak, aby si junioři mohli říci o šanci zahrát si druhou ligu,“ prozradil Novák.

Šestašedesátiletý Škaloud je s Benátkami nad Jizerou také spojený delší dobu. Po konci hráčské kariéry začínal jako trenér v Mladé Boleslavi, do nedalekých Benátek se ale přesunul už na ročník 2002/2003. „Luděk Škaloud je také logickou variantou, neboť i nadále v klubu bude pokračovat jako trenér „B“ mužstva, takže i na této trase bude vše propojeno,“ dodal Novák.

Nejmladším z trenérského tria se pak stane teprve třicetiletý Radek Hrabák mladší. Odchovanec benáteckého hokeje v minulosti nastupoval dlouhá léta za mládež Chomutova, za který si zahrál i pět utkání v extralize. Po sezoně 2012/2013 ale kariéru ukončil. „Má chuť do trénování, takže jsme se domluvili, že bude u áčka pomáhat jako asistent,“ uvedl jednatel klubu.

Benátky nad Jizerou podle něj v současné době aktivně pracují na tvorbě hráčského kádru pro druhou ligu. „Základ budou tvořit hráči, kteří byli na hostování v jiných týmech. Hráčský kádr budeme v následujících dnech a týdnech postupně představovat. Víme, že nás čeká těžká sezóna, ale jdeme do toho s chutí a věříme, že kvalitní hokej se bude těšit zájmu fanoušků, což je naším hlavním cílem,“ zakončil Novák.

Benátecký hokejový klub se chystá na působení ve třetí nejvyšší soutěži po dlouhých čtrnácti sezonách v první lize. Po celou dobu působení v této soutěži klub úzce spolupracoval s extraligovým Libercem, pro který vychovával mladé hráče. Fungující kooperace skončila až po aktuálním ročníku, kdy se Benátky s Chance ligou rozloučily. V tabulce skončily po 48 zápasech až na patnáctém místě a spolu s Havířovem a Ústím nad Labem sestoupily o soutěž níže. Ještě v průběhu ročníku skončila své působení ve druhé nejvyšší soutěži také Kadaň.