Benátečtí hokejisté nevyužili trápení ústeckého Slovanu. Severočeši prohráli předchozích třináct utkání v řadě a s pouhými šesti body se krčili na dně ligového pořadí. „Věděli jsme, že domácí mají dlouhou sérii proher, ale nepřistoupili jsme k utkání dobře, takže jsme nespokojení,“ zlobil se po zápase trenér Benátek Jiří Kudrna.

Úvodní třetinu vyhráli hosté díky trefě Václava Burdy. Domácí otočili dvěma rychlými góly na začátku druhé části. Během minuty a půl překlopili vedení na stranu Slovanu Milan Davídek a Daniel Vrdlovec. „První třetina nebyla moc dobrá, tam to bylo rozkouskované, utíkaly nám puky, byla tam nervozita, ale od druhé třetiny byl výkon parádní,“ chválil ústecký kouč Tomáš Mareš zlepšení svých svěřenců.

Ve 30. minutě srovnal benátecký Jiří Průžek na 2:2, když vybojoval puk a zakončil nad rameno Stezky. Domácí tým měl opět připravenou rychlou odpověď, Daniel Vrdlovec prostřelil brankáře Žajdlíka a bylo to 3:2. O pouhých dvacet sekund později navýšil náskok Ústí Václav Krliš. „Nejhorší pro nás byla druhá třetina, kde dal soupeř čtyři branky a tím se utkání rozhodlo,“ vracel se Kudrna k prostřední periodě.

Ve třetí části završil skóre na konečných 5:2 Martin Jandus, který využil přesilovku pěti proti třem. „Budeme věřit, že na vítězství navážeme i v dalších zápasech. Velký dík dnes patří Aleši Stezkovi, ale nechci vyzdvihovat jenom jeho, odmakali to všichni hráči,“ cenil si Mareš přístupu domácích.

Slovan tak teprve potřetí v sezoně vyhrál, ze tří vítězství navíc paradoxně dvě přišla právě v zápasech proti Benátkám. Zároveň Ústí ukončilo dlouhou sérii porážek, Benátky naopak padly potřetí v řadě. Chance liga bude pokračovat po reprezentační přestávce, Benátky 12. listopadu představí proti Třebíči.

Ústí nad Labem – Benátky 5:2

Branky a nahrávky: 22. Davídek (Tůma, Krliš), 23. Vrdlovec (Severa, M. Jandus), 36. Vrdlovec (L. Volf, Tůma), 37. Krliš (Tůma, Davídek), 53. M. Jandus (Vrdlovec, L. Volf) – 12. Burda (Průžek), 30. Průžek. Rozhodčí: Souček, Vokřál – Štofa, Votrubec. Vyloučení: 6:7, navíc Hes 10 min OT (UNL). Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 603.
Benátky: Žajdlík – Kunst, Jan Bednář, Husa, Žůrek, Aubrecht, Maier, Uřídil – D. Špaček, Šír, Jeník – Bittner, J. Mikyska, Psota – Průžek, Chrtek, Rychlovský – Braid, Burda, Wiencek.

FBC Česká Lípa - Mladá Boleslav 5:6.
Česká Lípa potrápila mistra. Prohrála 5:6