Vše je nachytáno k tomu, aby Jágr opět po letech oblékl kladenský dres a pomohl svým Rytířům k vytouženému návratu do extraligy. Ještě se do Čech ani nevrátil, a už kvůli němu vypuklo hokejové šílenství. Stadion v Českých Budějovicích i na Slavii, kam se ještě Kladno v základní části chystá, jsou prý téměř vyprodány (Budějovice úplně), jinak tomu nebude ani v Přerově.

Na malý benátecký stadionek se vejde jen 1700 diváků a šéf Fanklubu Kladna Jaroslav Zelenka ještě po půlnoci z pondělka na úterý zařizoval pro fanoušky Rytířů dostatek vstupenek. Nakonec nebude mít zřejmě problémy, protože vedení Benátek se rozhodlo zápas přesunout do Liberce, jehož jsou farmou. Do tamní Home Credit Areny vejde 7500 diváků.

Pochopitelně teď bude záležet na tom, zda budou souhlasit Rytíři a také vedení soutěže. „Souhlas hostujícího klubu je nutný a zápas budeme v Liberci hrát pouze v případě, že Jágr potvrdí účast. Vše budeme definitivně vědět až ve středu dopoledne,“ řekl sportovní ředitel HC Benátky Jan Slivka.

Kladenský klub a ten nechá rozhodnutí na Jaromíru Jágrovi. "Benátky požádaly náš klub, abychom souhlasili s přesunem zápasu do Liberce. My to budeme moci potvrdit až zítra a musí o tom rozhodnout sám Jaromír. Je to jeho rozhodnutí a my na něj s ním počkáme," řekl tiskový mluvčí Rytířů Vít Heral.

Další senzací zápasu by byl start Jágrova kamaráda Petra Nedvěda. Podle serveru lidovky.cz je to velmi pravděpodobné, od čemž přesvědčují slova Jana Slivky: „Myslím, že tuto informaci mohu potvrdit. Pokud se bude hrát v Liberci, tak za nás skutečně Petr Nedvěd nastoupí. Chceme duel trochu okořenit, Petr je liberecký rodák, ikona, přiláká další fanoušky, takže proto tento krok," řekl Slivka.

Sobotní zápas vypukne v 17:30 hodin.