Desátý nejproduktivnější hráč soutěže sice k vítězství Jestřábů 6:0 žádným bodem nepřispěl, ale i tak byl na ledě vidět. „Bylo to zvláštní hrát hned druhý den proti klukům, se kterými jsem odehrál celou sezonu. Ale takový je hokej,“ neřešil Král zvláštní hru osudu.

Odchovanec kolínského hokeje v úterý oslavil dvaadvacáté narozeniny a jako dárek dostal nečekané angažmá na Hané. „Seběhlo se to narychlo. Zavolali mi v neděli večer, jestli bych měl zájem, tak jsem řekl, že bych sem šel rád. Přijel jsem teprve včera,“ popsal Král svůj přestup z Benátek do Prostějova.

Po rychlém přesunu se Král sotva stihl seznámit se svými novými spoluhráči a už musel na led. Až se více aklimatizuje, měl by podle kouče Vykoukala podávat ještě lepší výkony. „Byl to jeho první zápas a hrál proti svým. Budu od něj v příštích utkáních čekat trochu víc. Větší aktivitu a větší důraz,“ řekl k nové posile do útoku Vykoukal.

Jeho svěřenci zvládli duel s Benátkami s velkým přehledem. V každé třetině Jestřábi nasázeli soupeři po dvou brankách a navíc během celého zápasu neinkasovali. Podle Krále, který nastoupil ve čtvrté formaci, nebyl duel tak jednoznačný, jak naznačuje výsledek.

„Ze začátku měly Benátky nějaké šance. Dobře vím, že to je nepříjemný soupeř. Byli jsme tam samí mladí kluci. Ale pak přišly přesilovky a tam se ten zápas rozhodl,“ nechal se slyšet nový útočník Prostějova, který se ještě před zápasem hecoval se svými bývalými spoluhráči, ale v utkání šlo přátelství stranou.

LHK Jestřábi Prostějov - HC Benátky nad Jizerou 6:0 (2:0, 2:0, 2:0)
Branky a nahrávky: 4. Rudovský (Rašner, Ščotka), 13. Meidl, 23. Prokeš (Švec), 32. Nouza (Rudovský, Drtina), 49. Starý (Nouza, Divíšek), 56. Divíšek. Rozhodčí: Dědek, Fiala – Poruba, Rožánek. Vyloučení: 5:7. Bez využití. Diváci: 1 529.
Prostějov: Neužil – Drtina, Kolář, Ščotka, Rašner, Žovinec, Mikliš – Starý, Divíšek, Nouza – Dvořáček, Venkrbec, Rudovský – Švec, Prokeš, Švarc – Fiala, Meidl, Král. Trenér: Jiří Vykoukal.
Benátky: Žajdlík – Havlín, Hanousek, Maier, Jandejsek, Husa, Kunst, Tržický – Psota, Bittner, Hrníčko – Veselý, Chrtek, Teplý – Wiencek, Hrabík, Šír – Bělohorský, Nezbeda, Průžek. Trenér: Jiří Kudrna.