První třetina začala ve slušném tempu, k čemuž přispěl i fakt, že hned po půlminutě hráli domácí přesilovku. Postupem času ale začali otěže přebírat hosté. Král v benátecké brance zneškodnil šanci Vlacha i dorážku Hryciowa a ustál i další šanci Vlacha, kterému v klíčový moment odskočil puk. Za domácí zahrozil Čederle, který ale zblízka nevyzrál na brankáře Málka.

V závěru úvodní části byl vyloučen domácí Šedivý a hosté trestali. Početní výhodu si přenesli do úvodu druhé třetiny a osmnáct sekund před jejím vypršením se po stříleném pasu Pechance šikovnou tečí prosadil David Březina, který přizvedl puk nad beton Krále.

To navíc nebylo vše. Na 2:0 zvýšil Daniel Klímek a potom hosté využili další přesilovku. Domácí Jiruš byl potrestán trestem na dvě plus deset minut a Vsetínští využili nabídnutou šanci ke třetímu zásahu, když Královi propadla střela Jana Bartka z vrcholku levého kruhu.

Všechny tři branky Valachů se vešly do necelých deseti minut. Krátce po třetím úderu mohl za domácí tým odpovědět Kunst, jeho rána při přesilovce pět na tři ale pouze zazvonila na tyčku.

Další změna skóre přišla až ve třetí třetině. V signalizované výhodě vystřelil Jenáček a Král puk pouze odrazil vedle sebe, kde si jej našel důrazný Lukáš Bednář a z brankoviště zametl za čáru – 4:0 pro Vsetín.

Další šance Valachů na navýšení skóre už Král zlikvidoval, o osudu utkání však již bylo rozhodnuto. Domácí dokázali pouze snížit, o čestný úspěch se necelé dvě minuty před koncem postaral Jan Štibingr, který po velkém sólu z úhlu nachytal Málka a obral jej o čistý štít.

Benátky tak podlehly favorizovanému Vsetínu 1:4 a zůstávají mimo pozice zaručující postup do play off. Aktuálně jsou na patnáctém místě tabulky, na postupovou dvanáctou příčku ztrácejí tři kola před koncem čtyři body. Další utkání je čeká ve středu, kdy zajíždí na led Havířova.

Benátecký trenér Valdemar Jiruš si pochvaloval první třetinu: "První třetinu jsme odehráli velice dobře. Myslím si, že to byl vyrovnaný zápas, který jsme si prohráli ve druhé třetině vlastní nedisciplinovaností. Naši mladí hráči zbytečně faulovali, poté ještě jeden mladý hráč za komentář obdržel trest na deset minut. Jak jsem říkal, utkání jsme ztratili ve druhé třetině. Měli jsme nějaké šance, nevyužili jsme přesilovou hru. Hosté využili dvě přesilovky, další branku vstřelili v ponechané výhodě a poté si již zápas pohlídali."

"Myslím si, že již v první třetině jsme měli více brankových příležitostí, které jsme neproměnili. Domácí dobře bruslili, hráli obětavě a bojovně," chválil soupeře vsetínský Roman Stantien a dodal: "Také si vypracovali, ne úplně vyložené šance, ale přesto tam nějaké příležitosti, ze kterých se dalo skórovat, měli. Málo jsme stříleli a hráli moc kombinačně. Do druhé třetiny jsme šli s tím, že chceme více střílet a vstřelit nějaké branky, což se podařilo. Bylo důležité, že jsme ubránili dvojnásobnou přesilovou hru. Třetí třetinu jsme víceméně kontrolovali."

HC Benátky nad Jizerou – VHK ROBE Vsetín 1:4 (0:0, 0:3, 1:1)
Branky a nahrávky: 59. Štibingr (Jansa) – 21. Březina (Pechanec, Bartko), 27. Klímek (Hryciow, Š. Jenáček), 31. Bartko (A. Zeman, Březina), 44. L. Bednář (Š. Jenáček, A. Zeman). Rozhodčí: Čáp, Jechoutek – Podrazil, Polonyi. Vyloučení: 5:3. Vyšší tresty: 1:0. Využití: 0:2. Bez diváků.
HC Benátky nad Jizerou: Král – Štibingr, Šedivý, Kunst, Aubrecht, Kovář, Hampl – Pabiška, Čederle, Jiruš – Daniel Svoboda I, Jansa, Wiencek – Křepelka, Šafařovský, Strnad – Had, Putz, Kollert.
VHK ROBE Vsetín: Málek – Smetana, Ondračka, Bartko, Hryciow, Štach, J. Jenáček, Š. Jenáček – Gorčík, Pechanec, Březina – Klímek, R. Vlach, Babka – Gajarský, Šilhavý, Půček – Berger, A. Zeman, L. Bednář.