HC Most – HC Benátky nad Jizerou 2:4

Drama jako z partesu vystřihli hokejisté Benátek a Mostu ve čtvrtém kole prvoligového play-out.

Hosté šli na ledě Mostu do vedení už v 7. minutě, kdy se dokázal prosadit Vařecha.

Skóre se měnilo až dvě minuty před polovinou zápasu, kdy si hodně slabou chvilku vybral hostující brankář Blažíček, jenž zpoza branky svou rozehrávkou pouze nabil před prázdnou branku Nedrdovi.

Ještě ve druhé dvacetiminutovce se domácí dostali do vedení. Slavíček poslal na zteč Kloze, který střelou z kruhu trefil.

Už to vypadalo, že zápas dospěje do vítězného konce domácích, ale pak přišlo drama. Nejprve v 55 . minutě vyrovnal Liška, aby za dvě minuty ujel ve vlastním oslabení Skořepa a vrátil Benáteckým vedení.

Hosté zkusili hru bez brankáře a přišla obrovská šance na vyrovnání, když bylo za úmyslné posunutí branky Vály nařízenou trestné střílení. Stejskal, který vystřídal Blažíčka do závěrečné třetiny, ale Charouska vychytal.

Definitivní rozuzlení dramatu přišlo půl minuty před koncem, kdy výhru hostů pečetil do prázdné branky Vařecha.

Branky a nahrávky: 28. Nedrda, 38. Kloz (Slavíček) - 7. Vařecha (Niko, Skořepa), 55. Liška, 57. Skořepa (Kolmann), 60. Vařecha (Skořepa, Klimt). Rozhodčí: Florian - Komárek, Krátký. Vyloučení: 3:8 + navíc Niko (BEN) 10 minut OT. Využití: 0:0. V oslabení: 1:1. Diváci: 233. Střely na branku: 33:33.